Хантер Байден. Фото з соцмереж

Сину Джо Байдена загрожує 25 років в'язниці: у чому його звинувачують

Синові президента США Джо Байдена, Хантеру, було пред'явлено кримінальне звинувачення за трьома пунктами звинувачення у брехні при купівлі вогнепальної зброї після того, як угода про визнання провини не мала успіху. Це звинувачення стало першим випадком, коли спадкоємець чинного президента зазнав кримінального переслідування.

Про це інформує ВВС. Відомо, що запланована угода про визнання провини Хантера Байдена для зняття звинувачень, пов'язаних зі зброєю та податками, раптово провалилася у липні. Усі три пункти звинувачення пов'язані з тим, що Хантер Байден нібито брехав в анкетах при купівлі вогнепальної зброї в той час, коли вживав наркотики.

У судових документах стверджується, що Байден збрехав на підставі федеральної документації, коли він купив револьвер Colt Cobra Special в магазині зброї штату Делавер у жовтні 2018 року. Прокурори стверджують, що він неправдиво стверджував, що "не був незаконним споживачем і не мав пристрасті до будь-яких стимулюючих наркотичних засобів". Пістолет він зберігав 11 днів. Згідно з федеральними законами США, брехати в такій документації або мати вогнепальну зброю, споживаючи наркотики, є злочином. 

"Розслідування було розпочато після того, як тодішня подруга Байдена викинула пістолет 38-го калібру у відро для сміття за продуктовим магазином", — пише ВВС.

У разі визнання провини Байдену загрожує максимальне покарання у вигляді 25 років ув'язнення. Водночас поки що невідомо, коли відбудеться судовий розгляд справи. Раніше він визнав звинувачення в ході переговорів щодо перерваної угоди про визнання вини.

За даними ВВС, фактичні вироки за федеральні злочини зазвичай менші за максимально можливі покарання.

Що відомо про Хантера Байдена

Сину президента США 53 роки. Він — американський юрист, другий син 46-го президента США Джо Байдена. Хантер Байден фігурував у розслідуванні справи щодо газовидобувної компанії Burisma, яка мала реєстрацію в офшорній зоні й куди він входив 2014-2019 роках.

Відомо, що екс-президент США Дональд Трамп телефонував до президента України Зеленського у 2019 році й просив його допомогти в дорослідуванні справи — це сталося напередодні президентських виборів у США, і головним конкурентом Трампа тоді став саме Джо Байден, який зрештою і посів крісло президента США.

Нагадаємо, у Білому домі готуються до можливої підготовки імпічменту президенту Джо Байдену. Там створили оперативний штаб з двох десятків юристів, помічників законодавців і співробітників зі зв'язків з громадськістю для реагування на спроби республіканців.

Комітет Палати представників розпочне офіційне розслідування, яке може запустити процес імпічменту президента Джозефа Байдена. Відповідне розпорядження надав спікер Палати представників США, республіканець Кевін Маккарті. Він заявив, що його рішення доручити комітету Палати представників розпочати офіційне розслідування щодо імпічменту було прийняте нелегко. Утім він назвав це "логічним кроком". Маккарті додав, що нібито є підтвердження того, що родина Байдена і партнери отримали "через підставні компанії" майже 20 мільйонів доларів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 15.09.2023 01:32