Фото: Pexels

Скільки компаній відкрили іноземці в Україні з початку війни: статистика "Опендатабот"

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні відкрили понад три тисячі іноземних компаній. Найчастіше в нашій державі створюють бізнес громадяни Туреччини, Польщі, Узбекистану та Сполучених Штатів Америки.

Про це повідомила платформа для роботи з відкритими даними "Опендатабот".

За даними аналітиків, іноземці від початку повномасштабної війни заснували в Україні 3 075 компаній. Загалом громадяни зі 101 країни світу відкрили бізнес в нашій країні попри війну.

Громадяни яких країн найчастіше відкривають бізнес в Україні?

Найчастіше відкривають бізнес в Україні громадяни Туреччини — 12,9% від загальної кількості. Резиденти країни зазначені як власники у 396 українських компаніях. 

Громадяни Узбекистану є власниками 312 нових українських компаній та є другими у рейтингу. Це 10,1% від загальної кількості іноземного бізнесу в нашій державі.

Замикають трійку лідерів поляки. Наші сусіди відкрили в Україні 224 бізнеси або 7,3%.

До топ-10 також потрапили громадяни США, Казахстану, Німеччини, Азербайджану, Ізраїлю, Великобританії та Китаю. 

Інфографіка: "Опендатабот"

У яких містах найчастіше відкривають бізнес іноземці?

Майже половину від загальної кількості компаній з іноземними власниками, зареєстрували у Києві — 1 517. У столиці найчастіше створюють бізнеси громадяни Узбекистану — 175 компаній.

Другою у списку є Львівщина. Громадяни іноземних країн відкрили 460 бізнесів. Тут найчастіше відкривають компанії поляки (105 компаній). До трійки також потрапила Одещина — 273 компанії. У цьому регіоні найчастіше створюють компанії громадяни Туреччини — 99 бізнесів.

Інфографіка: "Опендатабот"

Інфографіка: "Опендатабот"

Найбільші іноземні компанії в Україні, які відкрили під час війни

Компанія "ТЕНС1МА" зі статутним капіталом у 1,28 мільярда гривень стала найбільшим бізнесом, відкритим іноземцями від початку повномасштабної. Власником бізнесу є громадянин Вірменії.

Другу позицію посідає АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Юген" зі статутним капіталом у 700 мільйонів гривень. Власником є громадянин США.

Замикає трійку лідерів компанія ТОВ "ЛФС", яку заснував громадянин Польщі. Компанія має 300 мільйонів гривень статутного капіталу.

Нагадаємо, 24 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про створення в Україні "клубу білого бізнесу", який передбачає боротьбу з тіньовою економікою.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 12.08.2024 15:40