Частка біженців, що планують повернутися до України, знизилася до найнижчого рівня із часу повномасштабного вторгнення і складає 43%. Зокрема, лише 20% українців повністю впевнені, що повернуться на Батьківщину.
Про це стало відомо з даних опитування компанії Info Sapiens. Опитування проводили без участі українців, які перебували на території Росії чи Білорусії.
Окрім цього, зросла частка тих людей, які точно не планують повертатися до України. Їх вже 13,5%, а це удвічі більше, ніж торік у січні. Ще 20% українських біженців заявили, що, ймовірно, не повернуться до України. Майже половина з охочих повернутись на Батьківщину (44%) ще не визначилася з термінами щодо повернення.
На рішення повернутися додому впливають як безпекові, так і економічні чинники. Зокрема, згідно з даними опитування, на таке рішення біженців позитивно вплинули б: остаточне закінчення війни (53%), вищий рівень життя в Україні (46%), можливість знайти добре оплачувану роботу (33%), припинення бойових дій та повітряних ударів по місту, в яке планують повернутися (31%), та припинення бойових дій у рідному регіоні (24%).
За даними Організації Об'єднаних Націй, станом на 16 грудня 2024 року було зареєстровано 6,8 мільйона українців за кордоном. Втім, ці дані враховують і тих українців, які виїхали (чи примусово були вивезені) до Росії та Білорусі. Так, якщо не зважати на українців, які перебувають на території країн-агресорів, то їхня чисельність становить 5,5 мільйона.
Найбільшу частку українських біженців складають жінки та діти. У Європі найбільша кількість біженців з України проживає у Німеччині та Польщі.
Нагадаємо, раніше видання Polskie Radio повідомляло, що у Польщі українські біженці можуть отримати фінансову допомогу на оренду квартири. Йдеться про осіб, які проживають у центрах колективного розміщення.