Нині в Україні офіційно 100 тисяч громадян мають статус безробітних. У 2024 році їх було 680 тисяч.
Про це повідомила директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк в ефірі телемарафону, передає "Експресо". За її словами, лише з початку 2025 року в Україні статус безробітного отримали приблизно 250 тисяч осіб.
"Якщо брати реальну статистику людей, які зареєстровані в Державній службі зайнятості й мають статус безробітного, то з початку року це приблизно 250 тисяч людей, які були зареєстровані як безробітні. На сьогодні в країні зареєстровано 100 тисяч безробітних. Минулого року, якщо ми беремо 2024 рік, близько 680 тисяч людей мали статус", — поінформувала вона.
Водночас кількість безробітних порівняно з 2021 "довоєнним" роком скоротилася. Така тенденція зумовлена двома основними факторами:
Жовтяк також наголосила, що якщо до 2022 року більшість безробітних становили жінки (55%), то сьогодні їхня частка зросла до 81%. Причина — участь чоловіків у бойових діях та менша їхня реєстрація в центрах зайнятості.
Посадовиця зауважила, що для того, щоб підтримати жінок на ринку праці, служба зайнятості запустила новий проект із перенавчання жінок на професії, які традиційно вважалися "чоловічими". Навчання вже проходять 160 жінок, і після завершення курсу їм гарантується 100% працевлаштування.
"Навчання триває від одного місяця до пів року, залежно від спеціальності. Головна ідея — навчити під запит роботодавця. Ми отримуємо заявку і вже тоді пропонуємо жінці навчання з подальшим працевлаштуванням", — пояснила вона.
Нагадаємо, за даними Державної служби зайнятості, в Україні ставка, яку пропонують роботодавці через Службу зайнятості становить від восьми до 115 тисяч гривень. Найвищі зарплати обіцяють на Київщині, у Херсонській та Львівській областях.