Щоб досягнути європейських стандартів, український уряд працює над соціальною трансформацією. Для цього розробляють нові програми у кількох напрямках.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час другого Саміту міністрів соціальної політики на тему "Побудова стійкого суспільства: інноваційні рішення для демографічних змін".
"Україна трансформується в усіх сферах, і соціальна політика не є іншим. Крім того, у розпал війни ми продовжуємо реформи, адаптуючи наші підходи до європейських стандартів", — зауважив посадовець.
П'ять ключових напрямків соціальної трансформації:
- підтримка родини із дітьми — створення цільної державної політики, яка супроводжує родину на всіх етапах — від планування батьківства до повноліття дитини. Йдеться про якісну медицину, дошкільну та шкільну освіту, соціальні послуги, а також адресну фінансову підтримку;
- реформа пенсійної системи — запровадження накопичувальної пенсійної системи. Так, люди зможуть сформувати власні пенсійні заощадження додатково до базової державної пенсії;
- побудова інклюзивного ринку праці — створення безбар'єрного середовища для різних категорій населення. Йдеться про розвиток підприємництва та самозайнятості, гучні умови праці та дистанційну зайнятість, а також програму перекваліфікації;
- активне довголіття — формування цілісної політики активного старіння, що передбачає повноцінну участь людей старшого віку всіх у сферу життя та створення умов для їх самореалізації;
- повернення українців з закордону — створення комплексної програми стимулів і створення привабливих умов для повернення наших співгромадян, які виходили за кордон.
"Повномасштабна агресія Росії суттєво загострила демографічні питання в нашій країні. Але демографічна криза — це спільний виклик для всієї Європи", — зауважив Шмигаль.
Нагадаємо, в Україні деякі громадяни можуть отримати до 10 тисяч гривень на лікування певних хвороб. Йдеться про мешканців Херсонської громади. Кошти виплачують за умовами програми "Соціальний захист".