Державне бюро розслідувань вимагатиме встановити заставу в 700 мільйонів гривень для бізнесмена Ігоря Мазепи, якого 18 січня затримали під час проходження україно-польського кордону.
Про це повідомила радниця ДБР Тетяна Сапьян у коментарі "Суспільному".
"Суму застави у розмірі 700 мільйонів проситимуть, зважаючи на матеріальний стан підозрюваного та його можливість переховуватися від слідства", — наголосила посадовиця.
Сапьян зазначила, що сума збитків, яку начебто принесла схема Мазепи, сягає сім мільйонів гривень.
Також голова звʼязків з громадськістю Concorde Capital Дьяконова "Суспільному" розповіла, що Ігор Мазепа в день свого затримання їхав на зустріч з партнерами у швейцарський Давос у справі про інвестиції компанії "Кривий Ріг Цемент".
Іван Мазепа — 47-річний український підприємець, який здобув економічну спеціальність у Київському національному економічному університеті. Після цього володів низкою компаній, які займались інвестиціями та цінними паперами — про це ідеться в його біографії на сайті.
Фото: "Вікіпедія"
Починаючи з 2004 року, є власником інвестиційної компанії Concorde Capital. У листопаді 2023 року хорватське видання Jutarnji list повідомило, що Мазепа побував у Хорватії й встиг порушити закон. Зокрема, його повітряне судно порушило кордон і приземлилось посеред поля неподалік від Загреба: за це підприємця планували оштрафувати.
Відомо, що Concorde Capital надає інвестиційні та брокерські послуги. Останні новини публікуються на сторінці Facebook: саме там вказують, що в планах — будівництво у "сфері рекреаційної нерухомості SHELEST Hotel" під Вишгородом та інші проекти. Останній фінансовий звіт опублікований на сайті у 2016 році.
19 січня 2024 року Державне бюро розслідувань повідомило про затримання на кордоні організатора оборудки з відчуження земель критичної інфраструктури — Київської гідроелектростанції. Крім того, були й затримані ще три його спільники в різних регіонах України. Правоохоронці не називають прізвище затриманого, однак, за даними ЗМІ, йдеться про українського бізнесмена Ігоря Мазепу.
За даними ДБР, 29 листопада 2023 року працівники Бюро спільно з Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України викрили та затримали учасників злочинної організації, які протиправно заволоділи понад сімома гектарами землі, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури — Київської гідроелектростанції.
До злочинної організації входило майже два десятки фігурантів. Серед них відомі інвестори у сфері будівництва елітного житла, їхні помічники, юристи, архітектори, землевпорядники, інші кваліфіковані спеціалісти та представники держорганів.
Вони діяли в інтересах декількох забудовників. Використовуючи прогалини у правовому статусі ділянок, організатори через корупційні зв’язки у держорганах оформлювали їх як землі сільгосппризначення, що дозволяло виділяти ці ділянки громадянам України. Інші учасники підшукували через соціальні мережі "підставних осіб", які за гроші погоджувались підписати документи щодо виділення їм землі у приватну власність. Більшість з них були студентами столичних навчальних закладів, які були введені в оману та погодилися на пропозицію через скрутне матеріальне становище.
Надалі виконавці від імені "підставних осіб" підписували низку документів для оформлення права власності на земельні ділянки. Потім вони "перепродавали" землю представникам відомих на Київщині забудовників елітної нерухомості, які й замовили та профінансували незаконну схему.
За такою схемою протягом 2020-2021 років організатори та учасники злочинної організації заволоділи землями державної власності, які віднесені до земель водного фонду, та розташовані на гідроспорудах стратегічної Київської ГЕС.
"Дії учасників злочинної організації та інших осіб кваліфіковано за статтями 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), 233 (Незаконна приватизація державного, комунального майна), 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. У листопаді 2023 року було повідомлено 8 підозр за цими статтями. Учасникам злочинної організації загрожує покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна", — наголосили у ДБР.
Нагадаємо, Тетяна Сапьян в ефірі телемарафону заявляла, що злочинна організація, яку Державне бюро розслідувань викрило ще торік, забудувала котеджі на землях Київської гідроелектростанції. Це є неприпустимим, адже напряму ставить під загрозу функціонування критичної інфраструктури столиці.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими