Іран продовжує ігнорувати претензії України щодо авіакатастрофи пасажирського літака МАУ 2020 року. Цього тижня представники чотирьох країн-членів Координаційної групи зустрілися з посадовими особами Ірану, щоб обговорити відповідальність їхньої держави за збиття цивільного літака.
Про це повідомляє МЗС України.
Зазначається, що координаційна група серйозно та віддано ставиться до принципу мирного врегулювання міжнародних спорів.
"З 2020 року група робила кілька спроб вирішити спір щодо збиття рейсу PS752 шляхом переговорів, і у вересні 2023 року Іран нарешті погодився зустрітися з усіма членами Групи для проведення переговорів", — йдеться у повідомленні.
За інформацією відомства, ключовими темами під час обговорень була відповідальність Ірану за порушення ним міжнародного права та необхідність повного відшкодування шкоди, спричиненої збиттям рейсу PS752. Саме тому поки Іран відмовляється визнати свою повну міжнародно-правову відповідальність, Координаційна група продовжуватиме вживати заходів для врегулювання цього спору в рамках провадження у Міжнародному Суді ООН.
"Координаційна група висловлює жаль з приводу того, що Іран досі не бажає підтримувати нашу позицію по суті та продовжує ігнорувати наші претензії. Виходячи з обговорень, які відбулися цього тижня, Група вважає, що наша позиція та позиція Ірану занадто далекі одне від одного, щоб узгодити їх шляхом проведення переговорів", — додали в МЗС.
16 квітня цього року військовослужбовців засудили до тюремного терміну від одного до 13 років. Вироки було винесено після 20 судових слухань протягом трьох років. Головний обвинувачений у цій справі, названий "командиром системи оборони Тор М-1", був засуджений до трьох років тюремного ув'язнення за ненавмисне вбивство 176 пасажирів і членів екіпажу, які перебували на борту рейсу PS752 літака МАУ. Йому дали ще 10 років за ігнорування протоколу та "масштаб наслідків своїх дій".
Нагадаємо, Росія намагається отримати від Ірану далекобійні ракети. У Головному управління розвідки відреагували на такий можливий розвиток подій. Наразі вживаються заходи з запобігання передачі Росії балістичних ракет.
Зазначимо, що раніше повідомлялося, що Іран може домовитись з Росією про передачу далекобійних ракет після закінчення дії резолюції Ради безпеки ООН 2231. Йдеться про заборону на продаж ракет, яка закінчується 18 жовтня.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими