Сполучені Штати Америки більше не мають достатнього фінансування, щоб надавати Україні нові пакети військової допомоги. Крім того, у Білому домі не знають про жодне "швидке" рішення, яке можна було б зробити, щоб відновити виділення Україні нових пакетів допомоги у сфері оборони.
Про це координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив у відеобрифінгу.
"Президент США підписав останній пакет допомоги у сфері безпеки, на який ми маємо повноваження щодо коштів. Це все. Нам потрібна додаткова підтримка, щоб ми могли надати Україні додаткову допомогу з безпеки", — заявив Кірбі.
Представник Білого дому зазначив, що кожного разу, коли США виділяють один із пакетів військової допомоги, стається затримка у кілька днів, якщо не тижнів, тому озброєння з останнього пакету військової допомоги ще не все було доставлено до України.
"Це відбудеться найближчими днями та тижнями. Далі — фінансування відсутнє", — уточнив представник Білого дому.
Кірбі також підкреслив, що він не знає про жодне "швидке" рішення, яке можна було б зробити, щоб відновити фінансування допомоги Україні у галузі безпеки.
Додамо, що 27 грудня Сполучені Штати Америки надали Україні новий пакет військової допомоги. Його розмір складає 250 мільйонів доларів. Новий пакет допомоги містить додаткові засоби протиповітряної оборони, артилерійські боєприпаси, протитанкові засоби та інше обладнання, що допоможе Україні протистояти агресії РФ. Зокрема, до нього увійшли: протитанкові системи Javelin і AT-4, артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм, зенітні ракети Stinger, компоненти системи ППО, додаткові боєприпаси для національних передових зенітно-ракетних систем (NASAMS) та інше.
Нагадаємо, США не виявили жодних ознак зловживань зі зброєю, наданої Україні. З цією метою в Києві працюють фахівці зі США. за словами Джона Кірбі, з боку США відбувається безпосередня взаємодія з українською стороною щодо звітності в цьому питанні. Саме з цією метою в Києві працюють фахівці зі США.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими