Підтримати проект
Стало відомо, скільки рашисти залишили мін у Чорному морі
Війна, 17.05.2022 11:09

Російські окупанти замінували акваторію Чорного моря. Точна кількість вибухонебезпечних предметів наразі невідома, але експерти вважають, що їх може бути до 600.

Про це розповів голова Одеської військової адміністрації Сергій Братчук в ефірі спільного мовлення, пише TrueUA.

Він нагадав, що на пляжах області бути дуже небезпечно.

"Я знову можу повторити, що пересування пляжами та чорноморським узбережжям нашої області є небезпечним, тому що є постійний ризик ворожого морського десанту. І він зникне лише після нашої перемоги та закінчення війни. Тому і заміновані відповідні ділянки узбережжя, і деякі морські міни почало прибивати до берега. Я дякую пильним громадянам, які це помічають", – сказав голова ОВА.

За його словами, військові також постійно працюють над пошуком російських мін і повідомляють, коли таке трапляється.

"Дійсно, кілька днів тому дві міни прибило до одного пляжу, і цю операцію було провести складно, але, завдячуючи воїнам Військово-морських Сил Збройних Сил України, вдалося цю загрозу ліквідувати. Ще раз хочу попередити, що небезпечні прогулянки. І, щоб зберегти себе і своїх рідних, краще не відвідувати пляжі", – розповів Братчук.

Він додав, що ситуація досить тривожна, тому що Росія ще на початку березня розкидала у Чорному морі міни, і там визнали це.

"Я бачив цифру 420 мін, а деякі експерти вважають, що їх може бути 600. Відповідні запити були проведені і нашими військовими тому питання розмінування акваторії Чорного моря постане вже після нашої перемоги і буде дуже важливим, і можливо до цього знадобиться залучення наших іноземних партнерів. І я вже бачу, що вони таку готовність висловлюють", – наголосив голова ОВА.

Братчук додав, що для розмінування суходолу України знадобиться від п'яти до 10 років. Але він сподівається, що з Чорним морем можливо буде швидше, хоч і міни можуть спливати в найнеочікуваніших місцях.

Нагадаємо, вранці 9 травня по Одеській області було завдано ракетного удару чотирма ракетами типу "Онікс" з ракетного комплексу "Бастіон". Ракетний обстріл був здійснений з території Криму.

Війна, 17.05.2022 11:09