Фото: Офіс президента

Столтенберг озвучив головні завдання перед вступом України в НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розповів, що очікує на Україну на саміті Альянсу у Вільнюсі. Країни-члени НАТО розглянуть прагнення України бути в Альянсі.

Запрошення союзники нададуть тоді, коли узгодять, що умови членства України відповідають необхідним потребам, заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг під час спільної прес-конференції із президентом Литви Гітанасом Науседою.

"Країни-члени розглянуть прагнення України бути членом НАТО. Я очікую, що ми узгодимо, що приєднання навіть може бути без аспектів ПДЧ. І ми надамо відповідне запрошення Україні та приєднання до Альянсу, коли члени НАТО узгодять, що умови відповідають необхідним потребам", — сказав Столтенберг.

Генсек наголосив, що посилення підтримки України відбудеться шляхом надання нашій державі багаторічного пакета допомоги та забезпечення переходу Збройних сил від радянського обладнання до стандартів НАТО. 

країнську армію приведуть у повну взаємосумісність з військами країн-членів Альянсу. Також включаємо підтримку в розмінуванні, паливно-мастильних матеріалів, медобладнанні. Збільшимо наші політичні зв'язки. Президент Зеленський долучиться до нас на інавгураційній зустрічі нової Ради Україна-НАТО", — додав Столтенберг.

Вступ України до НАТО й саміт у Вільнюсі: що важливо знати

Україна прагне отримати політичне рішення щодо підтримки вступу до НАТО після закінчення війни на саміті у Вільнюсі. Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна має усі підстави для цього, проте розуміє, що можуть бути складнощі в отриманні об'єднаної підтримки всіх партнерів Альянсу. Лідер України зазначав, що рішення Альянсу щодо підтримки членства Києва дасть більшу мотивацію нашим воїнам.

Глава військової розвідки України Кирило Буданов своєю чергою дав невтішний прогноз щодо саміту НАТО. За його словами, на саміті будуть виголошені красиві промови про підтримку України, проте реальної користі від цього наша країна не отримає.

У Білому домі зі свого боку зазначали, що Україна має відповідати певним вимогам для вступу до Альянсу, державі також необхідно впровадити низку реформ. Водночас міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі та його польський колега Збігнєв Рау висловили сподівання, що Україна стане членом НАТО за пришвидшеною процедурою — за подібною процедурою до Північноатлантичного альянсу увійшла й Фінляндія. Своєю чергою президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган також підтримав вступ України до НАТО. За його словами, "несправедлива війна" Росії в Україні ведеться всупереч міжнародному праву.

Однак Німеччина скористається самітом НАТО у Вільнюсі, щоб закликати зосередитися на гарантіях безпеки для України. ФРН наполягатиме на відтермінуванні вступу нашої держави до Альянсу. Німеччина переконана, що цей крок може призвести до війни НАТО з Росією.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський ще не ухвалив остаточного рішення щодо участі в саміті НАТО у Вільнюсі. Від фінальних документів, які пропонуватимуть союзники, буде залежати, чи поїде президент на саміт Альянсу.

Крім того, 10 липня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що країни-члени НАТО погодились скасувати План дій щодо членства для України на шляху до вступу в Альянс. За його словами, це рішення значно скоротить шлях України до НАТО.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 10.07.2023 16:17