Фото: НАТО

Столтенберг розповів про ключові рішення щодо України на саміті НАТО

Майбутнє приєднання України до НАТО ймовірно відбудеться без етапу плану дій щодо членства. Таке рішення можуть ухвалити на саміті Альянсу у Вільнюсі 11-12 липня.

Про це повідомив генсек НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу.

Він зазначив, що буде узгоджено чіткий сигнал щодо України. Щоправда, ще тривають консультації щодо рішень, які будуть ухвалені на саміті НАТО.

"Всі країни НАТО погоджуються, що Україна стане членом НАТО. На саміті будуть рішення, які міцно це підтвердять. Ми прагнемо обговорити це з лідерами НАТО. Я сподіваюсь, що буде узгоджене необхідне рішення", — сказав він.

За попередньою інформацією у пакет входять три елементи:

  • Програма практичної підтримки, щоб наблизити Україну до НАТО;
  • Створення Ради Україна-НАТО;
  • Скасування ПДЧ для України.

При цьому Столтенберг підкреслив, що нагальне завдання зараз, щоб Україна залишилась суверенною та незалежною державою в Європі.

Вступ України до НАТО й саміт у Вільнюсі: що важливо знати

Україна прагне отримати політичне рішення щодо підтримки вступу до НАТО після закінчення війни на саміті у Вільнюсі. Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна має усі підстави для цього, проте розуміє, що можуть бути складнощі в отриманні об'єднаної підтримки всіх партнерів Альянсу. Лідер України зазначав, що рішення Альянсу щодо підтримки членства Києва дасть більшу мотивацію нашим воїнам.

Глава військової розвідки України Кирило Буданов своєю чергою дав невтішний прогноз щодо саміту НАТО. За його словами, на саміті будуть виголошені красиві промови про підтримку України, проте реальної користі від цього наша країна не отримає.

У Білому домі зі свого боку зазначали, що Україна має відповідати певним вимогам для вступу до Альянсу, державі також необхідно впровадити низку реформ. Водночас міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі та його польський колега Збігнєв Рау висловили сподівання, що Україна стане членом НАТО за пришвидшеною процедурою — за подібною процедурою до Північноатлантичного альянсу увійшла й Фінляндія. Своєю чергою президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган також підтримав вступ України до НАТО. За його словами, "несправедлива війна" Росії в Україні ведеться всупереч міжнародному праву.

Однак Німеччина скористається самітом НАТО у Вільнюсі, щоб закликати зосередитися на гарантіях безпеки для України. ФРН наполягатиме на відтермінуванні вступу нашої держави до Альянсу. Німеччина переконана, що цей крок може призвести до війни НАТО з Росією.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський ще не ухвалив остаточного рішення щодо участі в саміті НАТО у Вільнюсі. Від фінальних документів, які пропонуватимуть союзники, буде залежати, чи поїде президент на саміт Альянсу.

Крім того, 10 липня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що країни-члени НАТО погодились скасувати План дій щодо членства для України на шляху до вступу в Альянс. За його словами, це рішення значно скоротить шлях України до НАТО.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 10.07.2023 15:56