Підтримати проект
Суд дозволив арештувати Януковича у справі про незаконне переправлення осіб через держкордон
Політика, 19.05.2022 19:53

Печерським районним судом Києва обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою колишньому президенту України Віктору Януковичу, який підозрюється в організації у 2014 році незаконного переправлення осіб через державний кордон України (ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу).

Про це йдеться у повідомленні Офісу генерального прокурора, пише TrueUA.

"Екс-президент України, діючи спільно зі співробітниками Управління державної охорони та представниками Російської Федерації, 23 лютого 2014 року, перебуваючи на околиці с. Урзуф Донецької області, за допомогою трьох гелікоптерів збройних сил РФ повітряним шляхом незаконно перетнув та переправив не менше 20 осіб через державний кордон України до м. Анапа Краснодарського краю Російської Федерації", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що досудове розслідування триває та здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань.

Відомо, що у 2018 році свідок у справі про держзраду Януковича у суді розповів про те, як колишній президент України таємно залишив свою резиденцію та виїхав до Росії у 2014 році. Так, за словами Олеся Шарана, Януковича весь час супроводжувала його охорона. Він сказав, що, зокрема під час зупинки у Криму на території військової частини Янукович зібрав працівників УДО, які його супроводжували, і запитав, хто хоче їхати разом з ним. За словами Шарана, ті, хто погодився, написали заяви про звільнення з УДО.

Своєю чергою Янукович написав заяву про відмову від державної охорони. Потім екс-президент з тими, хто погодився їхати з ним, поїхав у невідомому напрямку.

Політика, 19.05.2022 19:53