У понеділок, 25 вересня, Київський апеляційний суд розглянув скаргу на запобіжний захід олігарху Ігорю Коломойському. Його вирішили залишити під арештом з можливістю внесення застави в розмірі 3,89 мільярда гривень.
Про це повідомляє кореспондентка "Суспільного" з зали суду.
"Суд не задовольнив апеляцію на арешт олігарха Коломойського та залишив без змін запобіжний захід — тримання під вартою та заставу в розмірі 3,89 мільярда гривень", — йдеться у повідомленні.
Адвокат Коломойського Ігор Лисак заявив журналістам, що рішення було неочікуваним для захисту та адвокати ним незадоволені.
Варто додати, що Коломойського до суду доставили у кайданках і спершу він перебував у спеціальному прозорому боксі. Підтримати його прийшли телеведучі телеканалу "1+1" Наталія Мосейчук, Алла Мазур, Юрій Горбунов, а також екс-міністр культури Олександр Ткаченко
Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки 2 вересня повідомили про підозру у вчиненні злочинів фактичному власнику великої фінансово-промислової групи, олігархові Ігореві Коломойському. Його підозрюють у шахрайстві та легалізації незаконного майна.
Підозра оголошена за двома статтями Кримінального кодексу України:
Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад півмільярда гривень шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ. В Офісі генпрокурора уточнили, що "підозрюваний шахрайським шляхом заволодів грошовими коштами на суму понад 570 млн гривень, а надалі незаконні грошові кошти легалізував".
В Офісі президента запевнили, що Коломойський у матеріалах слідства фігурує як громадянин Ізраїлю та Кіпру. Українського громадянства бізнесмен позбавлений. До того ж там наголосили, що запити щодо екстрадиції Коломойського до США наразі не надходили.
Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки 2 вересня повідомили про підозру у вчиненні злочинів фактичному власнику великої фінансово-промислової групи, олігархові Ігореві Коломойському. Його підозрюють у шахрайстві та легалізації незаконного майна. Ввечері того ж дня Шевченківський суд Києва обрав запобіжний захід Коломойському — два місяці в'язниці із правом внесення застави понад 500 мільйонів гривень. Згодом Печерський районний суд Києва збільшив її до трьох мільярдів 891 мільйона гривень.
У четвер, 7 вересня, детективи Національного бюро розслідувань за погодження керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури повідомили Коломойському та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру у заволодінні коштами "ПриватБанку" на суму понад 9,2 мільярда гривень.
Нагадаємо, 8 вересня НАБУ та САП арештували активи Коломойського. Обмеження наклали строком на 48 годин. Також до Вищого антикорупційного суду спрямували клопотання про накладення арешту на майно олігарха. Згодом стало відомо, що суддя Вищого антикорупційного суду Олег Ткаченко відмовив прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в арешті активів олігарха Ігоря Коломойського. Тимчасовий арешт на майно діяв лише 48 годин.
Водночас Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генерального прокурора викрили нові факти злочинної діяльності власника великої фінансово-промислової групи Ігоря Коломойського. За даними слідства, у період з 2013 по 2014 роки Коломойський незаконно заволодів 5,8 мільярда гривень.
За даними джерел TrueUA у правоохоронних органах, прихильники Коломойського після обрання йому запобіжного заходу телефонували до Служби безпеки, Державного бюро розслідувань та Бюро економічної безпеки із погрозами замінування.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими