Підтримати проект
Суецький канал закритий в обидві сторони
Світ, 28.03.2021 09:39

Гігантський контейнеровоз, який у вівторок, 23 березня, сів на мілину в Суецькому каналі, заблокувавши таким чином один із найважливіших морських шляхів у світі, уперше вдалося трохи зрушити з місця. Про це з посиланням на джерела повідомляє The Jerusalem Post.

Газета пише, що це сталося ввечері, 26 березня, після того, як з під носової частини судна Ever Given вирили 20 тис. т піску. Офіційних коментарів з цього приводу поки немає.

Юкіто Хігакі, президент японської компанії Shoei Kisen Kaisha, яка є власником судна, висловив надію, що Ever Given вдасться зняти з мілини. За його словами, тільки-но це станеться, корабель зможе продовжити шлях, передає ВВС.

Очевидці вже говорять про найбільшу в історії «пробку» на морі. Контейнеровоз застряг в південній частині каналу, де немає додаткового русла, всього в десятці кілометрів від входу до каналу. Навколо працюють буксири , але Ever Given загруз в піску занадто глибоко.

Напередодні судно, що встало поперек каналу, вдалося трохи розвернути: це дозволило припустити кілька судів з півночі на південь. Але з півдня рух так і не відновився.

Повідомляється, що аварія сталася через сильний вітер і погану видимість під час піщаної бурі. Японська компанія, якій належить корабель, принесла офіційні вибачення, які повторили і на рівні японського уряду.

Зараз по обидві сторони від Суецького каналу зібралися десятки судів, які очікують проходу. Блокування однією з найважливіших транспортних артерій світу вже привела до зростання цін на нафту. Ситуацію обговорять країни-члени ОПЕК.

Діана Дринь

Світ, 28.03.2021 09:39