1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
The Telegraph: Бойові дії в Україні наближаються до завершення
Фото: Генштаб ЗСУ

The Telegraph: Бойові дії в Україні наближаються до завершення

Початок операції ЗСУ в Бєлгородській області, а також активність бойових дій на лінії фронту можуть бути ознаками того, що і Україна, і Російська Федерація прагнуть отримати якомога більше "козирів" в очікуванні наближення призупинення війни. Це перемир'я може настати вже у квітні. 

Таку думку висловив в авторській статті для The Telegraph колишній офіцер британського спецпідрозділу SAS, військовий оглядач Тім Коллінз.

Він зазначив, що в міру того, як ми вступаємо в останній раунд війни в Україні, виникає туман заяв та зустрічних заяв про перебіг бойових дій, а також безліч обурливих російських вимог, доданих до суміші. Усе це вказує на дедалі ймовірнішу перспективу припинення вогню — можливо, біля Великодня. З наближенням крайнього терміну обидві сторони відчайдушно намагаються захопити землі, щоб зміцнити свої позиції за столом переговорів. Для України, яка перебуває під тиском президента Трампа, козирів для торгів мало. 

"Нещодавно ми стали свідками нових вторгнень українських військ до Росії, зокрема у Білгородській області. Ця операція за масштабом менша, ніж масштабне вторгнення до Курська торік, але вона прогресує. Аналітики намагаються передбачити, що ми бачимо, і це може бути пов'язано з кількома факторами", — пише Коллінз.

За словами військового, сили відносно невеликі — розмір бойової групи — з десятками поставлених США броньованих машин Bradley, що забезпечує їм швидку мобільність. Захоплюючи височини та загрожуючи кільком селам, вторгнення приваблює російські сили з інших місць для його стримування. 

"Це може бути метою. Альтернативою може бути проведення розвідки боєм з метою виявлення слабких місць для використання більшими силами, що швидко перекинуті з інших місць на лінії фронту. Це дуже схоже на стару радянську доктрину, яка все ще в моді як у росіян, так і (на розчарування західних військових інструкторів та радників) в українців", — пише він. 

На думку Коллінза, це може бути просто відображенням того факту, що, як у грі у музичні стільці, музика припиниться, можливо, наступного місяця. Коли це станеться, ви отримаєте те, що тримаєте. У розмові з деякими українськими солдатами, які відвідали Велику Британію з лекціями минулого тижня, вони розповіли мені, що проявом цього на російській стороні є останні спроби з атаками людськими хвилями. 

"Ці атаки спочатку очолюються ходячими пораненими, деякі на милицях, яких штовхають уперед, щоб відволікти український вогонь, перш ніж старі основні сили будуть кинуті вперед у безрозсудних атаках", — йдеться у заяві Коллінза. 

Військовий переконаний, що все це вказує на те, що обидві сторони усвідомлюють наближення кінця: українці використовують дорогоцінне обладнання, відправлене із Заходу, щоб завоювати територію та важелі впливу, а Путін в останньому ривку перед жорсткими переговорами у сталінському стилі позбавляється того, що він вважає марними ротами ранених. 

"Для Путіна боєприпаси коштують грошей, а вбиті нічого не варті", — резюмував Коллінз.

Нагадаємо, за даними AP, російські війська готуються розпочати новий наступ найближчими тижнями, щоби максимізувати тиск на Україну та посилити переговорну позицію Кремля на переговорах про припинення вогню. 

За інформацією Генерального штабу Збройних сил України, за минулу добу зафіксовано 183 бойові зіткнення. Українські захисники стримують натиск окупантів, завдаючи ворогу значних втрат.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама