Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив про можливе припинення взаємного підвищення тарифів між Вашингтоном та Пекіном. Водночас укладення угоди щодо продажу TikTok, можливо, доведеться почекати.
Як повідомляє агентство Reuters, про це Трамп заявив журналістам у четвер, 17 квітня.
"Я не хочу, щоб вони підвищувалися, тому що в певний момент ви робите це там, де люди не купують. Тож я можу не хотіти підійматися вище або навіть залишатись на цьому рівні. Я хочу перейти на менший рівень, тому що ви знаєте, що хочете, щоб люди купували, і в певний момент люди не будуть купувати", — наголосив американський лідер.
Агентство додає, що коментарі Трампа свідчать про "зниження апетиту" до різко підвищених тарифів для десятків країн після того, як ринки бурхливо відреагували на їх запровадження 2 квітня. Американський президент запровадив 10% мита на більшість товарів, що ввозяться у США, але відклав впровадження вищих зборів до переговорів.
"Втім, він підвищив ставки на китайський імпорт, які зараз становлять 145%, після того, як Пекін відповів власними контрзаходами. Минулого тижня Китай заявив, що "не реагуватиме" на "гру в цифри з тарифами", що стало сигналом того, що загальні ставки більше не підвищуватимуться", — зазначає Reuters.
Водночас Трамп заявив, що Китай підтримував зв’язок після запровадження мит, і висловив оптимізм, що вони зможуть досягти угоди. Попри те, що обидві сторони підтримують зв’язок, за даними джерел агентства, вільний обмін на високому рівні, який би призвів до угоди, здебільшого відсутній.
"У розмові з журналістами Трамп неодноразово відмовлявся уточнити характер переговорів між країнами", — додає Reuters.
Також американський лідер неодноразово подовжував юридичний термін для китайської компанії ByteDance, щоб відмовитися від американських активів соцмедійного застосунку Tik-Tok, якою користуються 170 мільйонів американців. У четвер Трамп заявляв, що угода про продаж, ймовірно, зачекає, поки не буде розв'язано торгове питання.
"У нас є угода щодо TikTok, але вона буде залежати від Китаю, тому ми просто відкладемо угоду, поки ця справа так чи інакше вийде", — наголосив він.
Нагадаємо, раніше видання CNBC повідомляло, що адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа скасувала взаємні мита на смартфони, комп'ютери та іншу електронну техніку. Крім того, нові тарифи не розповсюджуються на напівпровідники, сонячні батареї,телевізійні дисплеї, флешнакопичувачі, карти пам’яті та твердотілі накопичувачі, які використовуються для зберігання даних.