Американський президент Дональд Трамп пригрозив судом виданню The Wall Street Journal через публікацію про його нібито еротичне привітання Джеффрі Епштейну. Політик заперечує свою причетність до скандального листа та називає матеріал фейком.
Як повідомляє The Wall Street Journal, у статті йдеться про те, що у 2003 році Джеффрі Епштейну виповнилося 50 років, і до цієї події Гіслен Максвелл готувала особливий подарунок.
Задля цього вона звернулася до його друзів серед них, за інформацією видання, був і Дональд Трамп. Видання стверджує, що Максвелл зібрала листи Трампа і десятка інших соратників Епштейна для альбому до дня народження. Лист з ім'ям Трампа, який побачило видання, був непристойним, як і інші в альбомі.
У листі було кілька рядків машинописного тексту, обрамлених контуром оголеної жінки, який, ймовірно, намальований від руки жирним маркером. На зображенні можна помітити пару маленьких дуг, що символізують груди жінки, а підпис "Дональд", виконаний хвилястими літерами нижче її талії — імітує лобкове волосся.
"З днем народження — і нехай кожен день стане ще одним чудовим секретом", — слова, якими закінчується лист.
У вівторок, 15 липня, в інтерв'ю виданню Трамп заперечив свою причетність до скандального листа. Він також попередив журналістів, що подасть до суду, якщо видання опублікує матеріал.
"Це не я. Це фейк. Це фейк із The Wall Street Journal. Я в житті не написав жодної картини. Я не малюю жінок. Це не моя мова. Це не мої слова", — наголошував Трамп.
Попри попередження, WSJ таки опублікувало матеріал, після чого Трамп звинуватив видання в неправдивій інформації і заявив, що подасть до суду. Після виходу статті він виступив із заявою, де звинуватив видання у поширенні неправдивої інформації та оголосив про намір подати позов.
"Трамп скоро подасть до суду на The Wall Street Journal, NewsCorp і пана Мердока. Преса повинна навчитися бути правдивою і не покладатися на джерела, яких, можливо, навіть не існує... Ця газета справді перетворилася на "огидну і брудну ганчірку" і, публікуючи подібну наклепницьку брехню, демонструє свій розпач у спробі зберегти актуальність", — йдеться в дописі Трампа у Truth Social.
За словами людей, які ознайомилися зі сторінками альбому, зібраного ще до першого арешту Епштейна 2006 року, ці матеріали входять до переліку документів, які вивчали представники Міністерства юстиції в межах розслідування справи Епштейна та Максвелл багато років тому. Окрім цього, видання зазначає, що минулі стосунки Трампа з Епштейном переживають непростий період. Зокрема, документи Міністерства юстиції, так звані "файли Епштейна", і те, хто або що в них міститься, стали епіцентром нової "бурі", що охопила адміністрацію Трампа.
У середу, 16 липня, після заяв, у яких Трамп назвав матеріали WSJ фальшивкою, яку начебто "створили демократи", він також розкритикував власних прихильників за те, що вони не хочуть залишити це питання без уваги. Своєю чергою, Віце-президент США Джей Ді Венс у своєму дописі в соцмережі X заявив, що публікація видання — "повна нісенітниця".
"Вибачте за вираз, але ця історія — повна нісенітниця. WSJ має бути соромно за її публікацію. Де цей лист? Ви б здивувалися, дізнавшись, що нам його не показували перед публікацією? Невже хтось щиро вірить, що це схоже на Дональда Трампа?" — зазначив Венс.
Він народився 20 січня 1953 року у Нью-Йорку. Почав кар'єру у галузі фінансів в інвестиційному банку Bear Stearns, згодом заснував власну фірму J. Epstein & Co.
У 2008 році він був заарештований і визнав себе винним за двома звинуваченнями в організації проституції. Засуджений за зґвалтування 14-річної дівчини. Епштейн 13 місяців перебував під арештом, після чого був звільнений за угодою про визнання провини, коли федеральні посадові особи визнали його жертвами 36 неповнолітніх дівчат, яким Епштайн у межах мирових угод виплатив від 50 000 доларів до мільйона доларів.
Угоду про визнання провини уклав Александер Акоста, тодішній прокурор США південного округу Флориди, який погодився надати Епштайну імунітет від усіх федеральних кримінальних звинувачень. Втім, Епштайн був знову заарештований 6 липня 2019 року за федеральним звинуваченням у торгівлі неповнолітніми у Флориді та Нью-Йорку. Вже 10 серпня 2019 року знайдений мертвим у своїй камері.
Нагадаємо, раніше видання The Hill повідомляло, що американський президент Дональд Трамп пройшов обстеження лікарів. Це пов’язано з набряками ніг і синцями на руках. Обстеження виявило захворювання вен, поширене серед людей, які старші 70 років.