Фото: frontnews.eu

Ще одна держава може приєднатись до гарантій безпеки щодо України: ЗМІ повідомили про переговори

Україна та Греція можуть укласти двосторонні угоди щодо гарантій безпеки для нашої країни. Між двома державами пройшли прямі переговори щодо цього питання.

Про це повідомляє грецьке видання Ekathimerini. Зазначається, що схожі консультації Київ уже веде, зокрема, із США та Великою Британією.

За даними журналістів, такі консультації на рівні міністерств закордонних справ відбулися нещодавно.

"На ширшому політичному рівні обидві сторони обговорюють створення рамок, які приведуть двосторонні відносини між Грецією та Україною у відповідність до духу декларації лідерів G7, а потім Європейська Рада продовжить довгострокову підтримку Києва і на практичному рівні", — йдеться у публікації.

Також повідомляється, що в цих контактах беруть участь і представники США. Якщо ці обговорення будуть завершені, то буде розглянуто питання щодо визначення конкретних аспектів угоди.

Що може отримати Україна

Очікується, що в галузі гарантій безпеки для України Афіни прагнутимуть зіграти свою роль, оскільки Київ "принципово поважає юрисдикцію та рішення всіх міжнародних судів".

Вимоги для безпеки України здебільшого передбачають протиповітряну оборону, артилерію, бронетехніку та винищувальну авіацію. Потреба стабільних постачань боєприпасів розглядається в Афінах як можливість для реконструкції частини систем оборони Греції.

Гарантії безпеки для України

Схвалена на саміті НАТО декларація G7 передбачає довгострокову підтримку України у сфері безпеки та економіки. Вона є важливим кроком до укладення системи двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами щодо гарантій безпеки для нашої держави. Зокрема, гарантії безпеки містять такі компоненти:

  1. Заходи з допомоги Україні у захисті себе та упередження нової агресії, зокрема постачання зброї, підтримку в розбудові ОПК, навчання, співпрацю в галузі розвідки та кібербезпеки. Крім того, країни-гаранти допомагатимуть підвищенню стабільності української економіки й енергетики та надаватимуть технічну й фінансову допомогу. 
  2. Заходи на випадок нової агресії, які передбачають негайні консультації, щоб забезпечити Україну всім необхідним для оборони в найкоротші терміни. Всі ці принципи були закладені в концепції Kyiv Security Compact групи Расмуссена-Єрмака. 
  3. Підтримка у притягненні Російської Федерації до відповідальності за агресію та кроки економічного та юридичного характеру, спрямовані на покарання Росії та збільшення її витрат на війну. Серед них: подальше посилення санкційного тиску, заморожування активів, створення механізмів стягнення репарацій та судове переслідування винних у злочинах проти України й українців згідно з нормами міжнародного права. Це означає, що держави-члени G7 повністю підтримують ініціативи Офісу Президента в площинах санкційної політики та правосуддя.
  4. Подальша підтримка демократичного розвитку України.

Нагадаємо, 3 серпня Україна та Сполучені Штати Америки розпочали переговори щодо двосторонньої угоди стосовно надання Києву гарантій безпеки. Вони передбачені Спільною декларацією про підтримку України, яка є основою для розроблення відповідних двосторонніх угод.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 12.08.2023 06:20