Національний банк не допустить великої девальвації гривні. НБУ має значний обсяг золотовалютних резервів.
Про це у Telegram повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський.
Він зазначив, що вільне формування курсу є "ознакою нормальності" і Нацбанк намагається натякнути, що "економіка тримається, фінансова система працює, незважаючи на війну". За його словами, він майже впевнений, що з курсом поки що нічого не станеться.
"У НБУ величезні резерви і відпускати курс, щоб він вилетів "в космос", вони точно не збираються, хоча б через те, що виборцям це не сподобається. Я вітаю це рішення НБУ", — зауважує він.
Зазначимо, що Національний банк з вівторка 3 жовтня впроваджує керовану гнучкість обмінного курсу. Новий режим посилить стійкість української економіки та валютного ринку. Офіційний курс за режиму керованої гнучкості визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку за активної участі НБУ.
В установі наголошують, що новий курсовий режим посилить стійкість української економіки та валютного ринку та зменшуватиме ризики накопичення валютних дисбалансів, які може генерувати тривале утримання фіксованого курсу. Також керована гнучкість офіційного курсу стане важливою передумовою для повернення до інфляційного таргетування в майбутньому.
Нагадаємо, за попередніми оцінками експертів, середній офіційний курс долара в Україні за підсумками 2024 року становитиме 41,1 гривні за долар. Проте невідомо як чітко все буде розвиватися на валютному ринку, адже зараз є багато факторів, на які не можна вплинути та спрогнозувати курс найближчим часом.
Додамо, у Національному банку переконані, що інфляція в Україні сповільнюватиметься, а відновлення економіки у 2024 році значно прискориться. У поточному році вона сповільниться до 14,8%, а в наступні роки — повернеться до однознакового рівня.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими