Україна повинна впровадити понад три тисячі стандартів і правил для вступу до Європейського Союзу. Ця цифра є відносно невеликою.
Таку заяву зробила віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в ефірі телемарафону.
"Нині ми говоримо, що нам потрібно імплементувати близько 3500 різних правил та стандартів ЄС. Насправді це дуже-дуже-дуже небагато", — зауважила вона.
Стефанішина також наголосила, що це є абсолютно контрольованою та зрозумілою місією для України, враховуючи наявність торгової лібералізації з Євросоюзом та десяти років виконання угоди про асоціацію.
За словами віце-прем'єр-міністра, за таких умов важливо, що в Україні є монобільшість у парламенті, "зелене світло" від президента та уряд цілком єдиний.
Нагадаємо, Європейська комісія 8 листопада презентувала звіт про прогрес, досягнутий Україною та іншими країнами-претендентами на вступ до блоку. У документі ЄК рекомендувала розпочати переговори щодо вступу нашої країни в Європейський Союз.
Водночас президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що темп переговорів щодо вступу України до Євросоюзу залежить від швидкості реформ. За її словами, тепер політичне рішення щодо початку переговорів має схвалити Єврорада. Це заплановано на грудень 2023 року.
Глава уряду Денис Шмигаль у Facebook заявив, що менше ніж за півтора року Україна реалізувала низку важливих реформ, а також Кабмін провів селф-скринінг законодавства. Наступним кроком є підготовка до кінця року Національної програми адаптації законодавства України до актів права (acquis) ЄС. За його словами, з кожним днем Україна постійно наближається до повноцінного членства в ЄС.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими