Туреччина готується прийняти третю міжнародну зустріч радників з національної безпеки, які працюють над підтримкою мирного саміту. За попередньою інформацією, вона відбудеться до кінця цього місяця в Стамбулі.
Про це повідомив Bloomberg із посиланням на власні джерела. Як відомо, раніше такі переговори відбувалися в Данії та Саудівській Аравії в серпні.
"Учасники обговорюватимуть ідеї досягнення міцного миру в Україні. Очікується, що в зустрічі візьме участь обмежена кількість офіційних осіб, у тому числі представників США. Білий дім наразі не визначив, хто саме братиме участь", — сказано в статті.
Росію на переговори не запросили. До того ж РФ засудила попередні зустрічі, назвавши їх "нелегітимними".
На попередніх зустрічах, зазначають аналітики, Україна та союзники намагалися переконати країни, які здебільшого залишалися нейтральними щодо агресії Росії, — такі як Бразилія чи Індія. Такі переговори є додатковою можливістю для України пояснити свою позицію безпосередньо цим країнам.
"На порядку денному — мирний план Володимира Зеленського та зусилля президента України провести глобальний саміт щодо цих пропозицій пізніше цього року. План Зеленського з 10 пунктів передбачає повне виведення російських військ з України, а також охоплює такі теми, як забезпечення продовольчої та ядерної безпеки", — нагадав Bloomberg.
Видання додало, що зустріч відбудеться в той момент, коли контрнаступ України проти російських військ просувається повільно. Водночас виникає все більше занепокоєння щодо політичної підтримки США через останні події в країні.
Україна та союзники хочуть, щоби Китай теж узяв участь у наступному раунді обговорень, але поки що невідомо, чи Пекін надішле свого представника. Південну Африку називали можливим місцем для наступного раунду переговорів, але тамтешні лідери відмовилися через логістичні міркування — країна готується до саміту "Акт про зростання та можливості в Африці" в Йоганнесбурзі в листопаді.
Нагадаємо, що 3 жовтня президент США Джо Байден провів телефонну конференцію з лідерами країн G7 та Євросоюзу. Головна мета — донести до союзників тезу про те, що Вашингтон і надалі допомагатиме Києву в боротьбі з російською агресією. Адміністрація Байдена намагається переконати союзників США в тому, що військова допомога Україні триватиме, попри збільшення кількості республіканців у Конгресі, які виступають проти неї.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими