Підтримати проект
У Франції розпочалося будівництво патрульних катерів для Держприкордонслужби
Економіка, 04.12.2020 11:17

Реалізація українсько-французького рамкового договору з посилення системи морської безпеки та охорони кордону України переходить у практичну площину. Про це зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці в соціальній мережі.

Як інформує TrueUA з посиланням на сайт ДПСУ, що днями  в Адміністрації ДПСУ відбулася нарада, на якій французькі представники повідомили, що наразі корпус першого катера проєкту FPB98MKI для Морської охорони Держприкордонслужби України готовий на 50%, другого – на 30%. 

«Ця зустріч має допомогти українським прикордонникам та французьким (а згодом  українським) суднобудівникам якісно комунікувати для ефективного виконання на практиці контракту з побудови 20 катерів для морських підрозділів охорони рубежів України», – йдеться у повідомлені.

Французька делегація, яку очолював  Філіпп Нері – заступник директора компанії «OCEA CONSTRUCTION NAVALE/ SHIPBUILDING» – ознайомила українських візаві з потужностями та виробничими можливостями компанії. Представників прикордонного відомства ознайомили зі штатною структурою та компетенцією посадових осіб, відповідальних за будівництво, надали необхідну контактну інформацію.

Особлива увага фокусувалася на обговоренні роботи української команди з нагляду за виробництвом катерів. Очікується, що вже на початку весни 2021 року група експертів відбуде у французьке місто Ле-Сабль-д’Олон для забезпечення постійного зворотного зв’язку та безперервності процесу побудови катерів.

Загалом  проєкт передбачає протягом трьох років будівництво і отримання Держприкордонслужбою України 20 найсучасніших патрульних катерів, чверть з замовлення буде виконано вітчизняним суднобудівним підприємством за французькими технологіями. Французька компанія ОСЕА обрала українським партнером суднобудівне підприємство «Нібулон».

Економіка, 04.12.2020 11:17