Підтримати проект
У Києві викрили злочинну "схему" привласнення понад 110 мільйонів гривень"
15 ЛИПНЯ 2017 22:13

13 липня слідчі Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України та оперативники Управління захисту економіки у місті Києві Нацполіції провели 23 санкціонованих обшуки. Правоохоронці вилучили понад 1,5 мільйона гривень. На рахунки накладено арешти.

Про  це  TrueUA  повідомляє  прес-служба МВС.

Правоохоронці викрили численні факти розкрадання державних коштів та схему, за якою ці кошти були привласненні.

Провівши десятки процесуальних заходів та проаналізувавши великий обсяг інформації, правоохоронці з'ясували, що у продовж останніх трьох років група компаній безпідставно отримувала  перемогу на конкурсних торгах.

З переможцями укладались договори на поставку запасних частин до рухомого складу залізниці, який ремонтують на заводі. Вартість даної продукції була завищена на 40-80 відсотків. При цьому обладнання постачали з Російської Федерації. Щоб легалізувати кошти підприємства проводили безтоварні операції з фіктивними фірмами.

За результатами експертного дослідження встановлено, що упродовж 2015-2017 років за вищевказаною схемою посадовці ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод» та комерційних структур привласнили понад 113 мільйонів гривень держаних коштів.

13 липня співробітники Управління захисту економіки в м. Києві Нацполіції, Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України за участю полку поліції особливого призначення провели 23 санкціоновані обшуки. Зокрема, процесуальні дії проводили в офісних та складах державного підприємства та комерційних структур, а також за місцем мешкання фігурантів справи.

Правоохоронці вилучили понад 1,5 мільйона гривень, печатки суб'єктів господарювання, зброю та фінансово-господарську документацію.

На теперішній час на рахунки заводу та підприємств накладено арешти.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) та ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Слідчі ГПУ та оперативники Управління захисту економіки в м. Києві Нацполіції встановлюють посадових осіб державного заводу та групи комерційних компаній, які безпосередньо причетні до скоєння даного правопорушення.

Події, 15.07.2017 22:13