Від чергового раунду переговорів між Україною та Російською Федерацією не варто очікувати проривів. Сторонам доведеться багато попрацювати, щоб вийти на вищий рівень врегулювання війни.
Про це заявив речник Кремля Дмитро Пєсков, якого цитують російські ЗМІ. Речник Путіна наголосив, що приводів, аби розраховувати на прориви під час майбутнього раунду перемовин, наразі немає.
"Перш ніж говорити про можливість зустрічей Росії та України на високому та вищому рівнях, доведеться багато попрацювати", — зазначив він.
За словами Пєскова, терміни можливого виходу на домовленості щодо "українського врегулювання" залежать від низки факторів.
Речник Кремля також заявив, що Москва та Київ під час перемовин мають обговорити складні питання, зокрема проекти меморандумів щодо врегулювання війни.
Перший раунд переговорів між Україною та Росією у Стамбулі відбувся 16 травня 2025 року. Делегацію України очолював Міністр оборони Рустем Умєров, російську — радник Путіна Володимир Мединський. Під час перемовин Київ виступав з вимогою: безумовне припинення вогню на 30 днів, обмін полоненими за формулою 1 000 на 1 000, повернення тіл до 6 000 загиблих, повернення сотень українських дітей депортованих. Натомість сторона країни-агресорки наполягала на виведенні українських військ з окупованих територій, відмовлялася від 30-денного перемир’я, пропонувала створення "зон безпеки".
Другий раунд перемовин пройшов 2 червня. Цього разу до переговорів під'єдналися радники безпеки з США, Франції, Німеччини, Великої Британії.
Нещодавно президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна запропонувала Росії провести третій раунд переговорів щодо мирного врегулювання війни. Проте, щоб отримати результат, потрібно "більше динаміки".
Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що зараз іще зарано планувати повноцінні переговори між Україною, Росією та Сполученими Штатами Америки. Для початку варто завершити обміни, які узгоджені на другій зустрічі в Стамбулі.
Своєю чергою, 22 липня Володимир Зеленський провів нараду з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком та секретарем Ради національної безпеки й оборони Рустемом Умєровим щодо необхідних Україні результатів переговорної роботи з Російською Федерацією.