Підтримати проект
У Мінветеранів почали тестувати Єдиний державний реєстр ветеранів
Суспільство, 17.09.2021 16:10

Міністерство у справах ветеранів України розпочинає тестування Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ) та Електронного кабінету ветерана, повноцінний запуск яких планується здійснити до кінця 2021 року.

Іноформація про це з’явилась сьогодні на сайті Міністерства у справах ветеранів України.

«Мета Бази знань – поінформувати ветеранів про передбачені їм законодавством права, пільги і гарантії. І цією системою вже можна користуватися», – зазначив заступник міністра у справах ветеранів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Володимир Левчук.

Також Левчук додав, що на сьогодні вже розроблене програмне забезпечення Єдиного державного реєстру ветеранів війни та Електронного кабінету ветерана. Наразі разом із тестуванням системи та побудовою комплексної системи захисту інформації, готується пентест (penetration test), який дозволить виявити та у подальшому усунути вразливості в інформаційній системі зокрема й у питанні захисту персональних даних користувачів.

Тестувати ЄДРВВ Мінветеранів буде спільно з волонтерами та спеціально сформованою фокус-групою, яка вже розпочала роботу, як з боку користувача (тобто, ветерана), так і з боку адміністратора системи.

Нагадаємо, постанову Кабміну про створення Єдиного державного реєстру ветеранів війни було затверджено у серпні 2019 року. Серед завдань реєстру, зокрема, ведення обліку осіб чотирьох категорій відповідно до Закону «Про статус ветеранів війни», реалізація пільг, які передбачені законом, адміністрування потреб ветеранів та координація діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади у питаннях ветеранської політики.

У 2020 році Мінветеранів підписало меморандум з Радою міжнародних наукових досліджень (IREX), у якому серед іншого йдеться про допомогу у створенні програмного забезпечення Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Наприкінці 2020-го було підписано договір, а у 2021 році затверджено технічне завдання і розпочато створення реєстру.

Суспільство, 17.09.2021 16:10