Годинник на ратуші в Теребовлі. Джерело: "Суспільне"

У місті на Тернопільщині на ратуші запрацював годинник часів Австро-Угорщини

У Теребовлі Тернопільської області відновили роботу годинника, який встановлений на міській ратуші. Тепер щогодини тут б’ють куранти, а о 12:00 звучить мелодія Державного Гімну.

Про це повідомило "Суспільне" з посиланням на директора Теребовлянського туристично-інформаційного центру Миколу Августовича. За його словами, годинник зламався перед початком повномасштабного вторгнення. Майже два роки з вежі Теребовлянської ратуші було чути лише звук повітряної тривоги.

"Чоловік, який мав відповідати за цей годинник, разом зі сім’єю виїхав за кордон. Зараз нам вдалося з ним зв’язатися. Після коротких перемовин домоглися, щоб нам повернули плату. Приїхав майстер зі Львова та все встановив", — розповів він.

Мешканці Теребовлі задоволені оновленням, адже вірять у прикмети, що годинники повинні постійно відраховувати час.

"Це навіть за прикметою добре, коли годинник йде постійно. То хай відновлюють, нічого проти не маю", — сказала місцева мешканка Олена Пономаренко.

"Добре, тому що людям тепер зручно орієнтуватися, котра година. Стало трішки по-інакшому в нашому містечку, бо зараз дуже сумні часи", — додала інша місцева мешканка Богдана Костильнюк.

Годинник розташований на вежі ратуші. Вона є однією з туристичних локацій міста. Тут оформили оглядовий майданчик, з якого видно краєвиди Теребовлі. Перший годинник на ратуші, за словами Миколи Августовича, з’явився тоді, коли й сама будівля, — на початку 20 століття.

"Уже в першій версії вежі, збудованій за часів Австро-Угорської імперії, був годинник. Під час Першої світової війни всю вежу і годинник зруйнували. Згодом її відбудували вже поляки", — розповів він історію годинника на ратуші.

Сучасний годинник встановили тут на початку літа 2021 року. Його механізм — комбінований.

"Є, скажімо так, механічне "металеве серце", яке призводить до всіх обертів. І є електричний "мозок". Годинник — автономний: сам змінює години, за необхідності вмикає собі підсвічування", — пояснив Августович.

У разі відключення електроенергії механізм не працюватиме. Скільки грошей виділили на його ремонт, Микола Августович не повідомив.

Нагадаємо, що в Чортківській громаді Тернопільської області місцевий мешканець знайшов на колекцію із 17 браслетів періоду пізньої бронзи, які мають центральноєвропейське виробництво. Також поряд зі скарбом лежала сокира з міді, яку наші предки використовували у військових цілях.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 14.12.2023 05:20