1 052 день війни
Особовий склад
804 930
Танки
9 741
Артилерія
21 789
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 038
Крилаті ракети
3 017
Гелікоптери
331
БПЛА
21 884
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,22
42,15
43,43
43,6
У Нацбанку назвали ключові ризики для України на 2025 рік та їх вплив на економіку
Фото: Facebook Андрій Пишний

У Нацбанку назвали ключові ризики для України на 2025 рік та їх вплив на економіку

Україна уже адаптувалася до сучасних умов і продовжує поступово відновлюватися у різних сферах. Проте війна залишається головним генератором ризиків у першу чергу для повноцінного розвитку економіки.

Таку заяву зробив голова Національного банку України Андрій Пишний у колонці для видання "Українська правда".

За його словами, через війну зберігаються ризики втрати людей, територій, виробництв та пов’язаного з цим зменшення економічного потенціалу. Швидкість повернення економіки до нормальних умов залежатиме від характеру і тривалості війни.

Серед інших ризиків, пов’язаних з війною є:

  • виникнення додаткових бюджетних потреб;
  • можливе додаткове підвищення податків;
  • подальше пошкодження інфраструктури, передусім енергетичної та портової;
  • поглиблення міграції;
  • розширення дефіциту робітників на ринку праці.

Проте Пишний наголосив, що можуть реалізуватися і позитивні сценарії, пов’язані з пришвидшенням євроінтеграційних процесів та відновлювальних робіт в енергетиці.

"Напрошується висновок, що невизначеність величезна. Однак порівняно з початком повномасштабного вторгнення ця невизначеність суттєво знизилася", — наголосив він.

Розвиток економіки у 2024 році

За його словами, банки та платежі безперебійно працювали у 2024 році. Енергетики продемонстрували, що можуть піднімати енергосистему, а бізнес та населення — надзвичайну здатність до адаптації.

Гривня своєю чергою виконує роль повноцінної грошової одиниці, залишаючись мірою вартості, засобом платежів та заощаджень. До того ж ризики надходження міжнародного фінансування відчутно зменшилися. 

"НБУ перейшов до гнучкого таргетування інфляції та взяв на себе зобов’язання повернути її до цілі 5% на прийнятному горизонті політики. Зараз, попри війну, ми впроваджуємо один із найпотужніших пакетів реформ за всю історію незалежної України", — зазначив він.

Нагадаємо, нещодавно голова Національного банку Сергій Ніколайчук заявив, що навесні 2025 року інфляція в Україні досягне свого піка. Проте уже наприкінці наступного року очікується її розворот у бік зниження.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама