Підтримати проект
У Німеччині відкрили першу ділянку автомагістралі для вантажівок-тролейбусів
Технології, 09.05.2019 13:17

Влада Німеччини і компанія Siemens запустили в експлуатацію тестовий ділянку автомагістралі, оснащеної електричною контактною лінією для зарядки акумуляторів електричних і гібридних вантажних автомобілів.

Передбачається, що така система підвищить енергоефективність вантажних електромобілів і знизить їх вплив на клімат, повідомляє New Atlas.

У електромобілів поточного покоління є кілька технологічних недоліків, один з яких заважає розвитку електричних тягачів та інших вантажівок, призначених для перевезення вантажів на великі відстані.

Цей недолік полягає в тривалій зарядці акумуляторів, ємності яких у розроблюваних тягачів, таких як Tesla Semi і Thor ET-One, становить 500-800 кілометрів. При цьому навіть на часткову зарядку акумулятора при вкрай високій силі струму йде кілька десятків хвилин.

Як вирішення цієї проблеми Siemens кілька років тому запропонувала концепцію електрифікованих автомагістралей, здатних заряджати акумулятори електромобілів прямо під час їзди.

У 2017 році компанія отримала від влади федеральної землі Гессен у Німеччині контракт на будівництво тестовій ділянці. Вона розташовується на автомагістралі A5 між Франкфуртом-на-Майні і Дармштадтом.

На цій ділянці фахівці обладнали над крайній правій смугою обох проїжджих частин лінію електропередачи з двома контактними кабелями.

Довжина кожної лінії становить п'ять кілометрів. Для використання лінії вантажівка повинна бути обладнана двома висунутими пантографами, які після початку лінії висуваються і притискаються до кабелів.

Така схема потенційно може дозволити використовувати електричні вантажівки для перевезень на великі відстані без витрачання часу на зарядку їх акумуляторів.

В кінці 2018 року компанія вже провела первинні тести лінії в нічних умовах. Тепер Siemens і влади регіону запустили повноцінну експлуатацію лінії, під час якої обладнані пантографами вантажівки будуть переміщатися по магістралі паралельно зі звичайними автомобілями.

До середини 2020 роки кількість таких вантажівок, щодня їздять в обидва боки, планується довести до п'яти. Експлуатація лінії буде проходити як мінімум до 2022 року. Після цього в разі успішного тестування компанія може отримати контракти на будівництво подібних трас в інших регіонах. Раніше Siemens вже запускав тестування подібних електрифікованих доріг в Швеції і США.

Існують і інші варіанти реалізації електрифікованої дороги для зарядки акумуляторів електромобілів.

Наприклад, в минулому році в Швеції відкрилася тестова двокілометрова ділянка дороги, в полотні якої встановлено контактну рейку. Вона розбита на ділянки по 50 метрів, електрика на які подаються тільки при виявленні автомобіля над ними. Для роботи з такою дорогою електромобіль повинен бути обладнаний струм-збірником, який опускається і встановлюються в задній частині авто.

Технології, 09.05.2019 13:17