У Бундестазі закликали уряд Німеччини негайно передати Україні далекобійні ракети Taurus. Там наголосили, що Україна має право атакувати цілі на території Російської Федерації.
Про це в інтерв'ю медіагрупі Funke-Mediengruppe заявила очільниця комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман.
Вона зазначила, що за допомогою використання цих ракет українська армія може серйозно порушити російську логістику і застерегла канцлера Німеччини Олафа Шольца від подальшого зволікання з поставками ракет. За її словами, потрібно визнати, що Київ може атакувати цілі і в самій РФ.
"Міжнародне право також дозволяє Україні атакувати військові об'єкти на території російського агресора. Незалежно від того, де ця зброя була вироблена і хто її постачав. Кожен з нас все зважує (щодо того, постачати ракети чи ні). Але якщо зволікати, можна лише продовжити страждання", — заявила Марі-Агнес Штрак-Циммерман.
Україна офіційно запросила у Німеччини цей тип далекобійних ракет, однак там відхилили запит. Водночас ЗМІ повідомляли, що країна все ж може передати цей тип зброї, однак намагається унеможливити удари Збройних сил України по території Росії.
Тим часом у Бундестазі продовжують критикувати канцлера Олафа Шольца через відмову надати Україні далекобійні ракети. Так, голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман наголосила днями, що ракети Україні "потрібні терміново", а Шольц і його канцелярія "намагаються не дати цій темі старт". За її словами, Шольц — єдиний у коаліції, хто блокує постачання Україні Taurus.
Водночас міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус днями заявив, що його країна може ухвалити рішення щодо передачі ЗСУ Taurus протягом одного-двох тижнів. За його словами, ці крилаті ракети можуть уражати цілі на більших дальностях, ніж будь-яка інша зброя, що постачалася до цього часу в Україну, і вона є "дуже складним промисловим продуктом".
Також повідомлялось, що Німеччина може наважитись ухвалити рішення про надання Україні крилатих далекобійних ракет Taurus після поставок для ЗСУ американських балістичних ракет великої дальності ATACMS.