У Бундестазі закликали уряд Німеччини негайно передати Україні далекобійні ракети Taurus. Там наголосили, що Україна має право атакувати цілі на території Російської Федерації.
Про це в інтерв'ю медіагрупі Funke-Mediengruppe заявила очільниця комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман.
Вона зазначила, що за допомогою використання цих ракет українська армія може серйозно порушити російську логістику і застерегла канцлера Німеччини Олафа Шольца від подальшого зволікання з поставками ракет. За її словами, потрібно визнати, що Київ може атакувати цілі і в самій РФ.
"Міжнародне право також дозволяє Україні атакувати військові об'єкти на території російського агресора. Незалежно від того, де ця зброя була вироблена і хто її постачав. Кожен з нас все зважує (щодо того, постачати ракети чи ні). Але якщо зволікати, можна лише продовжити страждання", — заявила Марі-Агнес Штрак-Циммерман.
Україна офіційно запросила у Німеччини цей тип далекобійних ракет, однак там відхилили запит. Водночас ЗМІ повідомляли, що країна все ж може передати цей тип зброї, однак намагається унеможливити удари Збройних сил України по території Росії.
Тим часом у Бундестазі продовжують критикувати канцлера Олафа Шольца через відмову надати Україні далекобійні ракети. Так, голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман наголосила днями, що ракети Україні "потрібні терміново", а Шольц і його канцелярія "намагаються не дати цій темі старт". За її словами, Шольц — єдиний у коаліції, хто блокує постачання Україні Taurus.
Водночас міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус днями заявив, що його країна може ухвалити рішення щодо передачі ЗСУ Taurus протягом одного-двох тижнів. За його словами, ці крилаті ракети можуть уражати цілі на більших дальностях, ніж будь-яка інша зброя, що постачалася до цього часу в Україну, і вона є "дуже складним промисловим продуктом".
Також повідомлялось, що Німеччина може наважитись ухвалити рішення про надання Україні крилатих далекобійних ракет Taurus після поставок для ЗСУ американських балістичних ракет великої дальності ATACMS.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими