Німеччина відтягує відправлення Україні ракет великої дальності Taurus через побоювання в нібито прямій конфронтації з Росією.
Про це повідомляє The Wall Street Journal.
Як пише видання з посиланням на німецьких чиновників, трипартійний коаліційний уряд Німеччини "в принципі схвалив" постачання Taurus, проте канцлер Олаф Шольц призупинив цей крок через побоювання, що німецькому персоналу доведеться поїхати в Україну, щоб допомогти в обслуговуванні та експлуатації зброї. За словами чиновників, Шольц стурбований, що такий крок може призвести до прямої конфронтації Німеччини та росії.
"Канцлер повинен припинити блокаду поставок Taurus. Нерішучість і технічні виправдання тільки сприяють зміцненню віри російського диктатора Володимира Путіна в те, що він все ще може перемогти, і це тільки продовжує війну", — сказав депутат Бундестагу Антон Хофрейтер.
Речник канцлера повідомив, що плану стосовно найближчого постачання ракет Taurus немає.
"Подібні дебати передували рішенню Німеччини відправити в Україну танки німецького виробництва. Шольц погодився зробити це лише після того, як переконав президента Джо Байдена надіслати американські танки. Німеччина з того часу наполягала на постачанні нових типів зброї лише в тому випадку, якщо США також це роблять", — повідомляє видання.
Україна офіційно запросила у Німеччини цей тип далекобійних ракет, однак там відхилили запит. Водночас ЗМІ повідомляли, що країна все ж може передати цей тип зброї, однак намагається унеможливити удари Збройних сил України по території Росії.
Тим часом у Бундестазі продовжують критикувати канцлера Олафа Шольца через відмову надати Україні далекобійні ракети. Так, голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман наголосила днями, що ракети Україні "потрібні терміново", а Шольц і його канцелярія "намагаються не дати цій темі старт". За її словами, Шольц — єдиний у коаліції, хто блокує постачання Україні Taurus.
Водночас міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус днями заявив, що його країна може ухвалити рішення щодо передачі ЗСУ Taurus протягом одного-двох тижнів. За його словами, ці крилаті ракети можуть уражати цілі на більших дальностях, ніж будь-яка інша зброя, що постачалася до цього часу в Україну, і вона є "дуже складним промисловим продуктом".
Також повідомлялось, що Німеччина може наважитись ухвалити рішення про надання Україні крилатих далекобійних ракет Taurus після поставок для ЗСУ американських балістичних ракет великої дальності ATACMS.