Підтримати проект
У парламенті Іспанії підтримали легалізацію евтаназії
Світ, 18.12.2020 13:08

Нижня палата парламенту Іспанії проголосувала за легалізацію евтаназії в країні, попри опір опозиції та релігійної спільноти. Про це повідомляє TrueUA з посиланням на BBC.

Відповідний законопроєкт підтримали 198 парламентарів, проти – 138. У ньому йдеться, що евтаназію можуть зробити люди із «серйозними та невиліковними хворобами», які викликають «нестерпні страждання».

Тепер документ має розглянути Сенат (верхня палата), який може, зокрема, внести свої правки у законопроєкт.

Як зазначає видання, якщо законопроєкт ухвалять остаточно, Іспанія стане четвертою країною Євросоюзу, де евтаназія легалізована (не плутати з декриміналізацією, як це сталося, наприклад, в Австрії). Зараз вона дозволена лише в Бельгії, Нідерландах та Люксембургу.

Під час розгляду законопроєкту до депутатів звернувся міністр охорони здоров’я королівства Сальвадор Ілла.

«Це важливий день для всіх громадян, бо ми рухаємося до більш гуманного і справедливого суспільства. Але насамперед це важливий день для тих людей, які дуже страждають, а також для їхніх рідних та близьких», – сказав він.

Просування законопроєкту про евтаназію відбувається на тлі серйозного спротиву з боку опозиції та релігійної спільноти (Іспанія переважно католицька країна, і церква не підтримує евтаназію).

Під час розгляду цього питання біля будівлі парламенту відбулася акція протесту, деякі з учасників тримали плакати з написом «уряд смерті» або просто характерні символи смерті.

У самому парламенті проти проголосували праві Народна партія та Vox.

«Закон про евтаназію – це поразка цивілізації та перемога культури смерті для тих, хто вважає, що одні життя важливіші за інші», – сказав лідер партії Vox Сантьяго Абаскаль.

Світ, 18.12.2020 13:08