Працевлаштованим пенсіонерам з 1 квітня в автоматичному режимі було проведено перерахунок пенсій.
Як повідомляє прес-служба Пенсійного фонду, пенсіонерам, які після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та станом на 1 березня цього року набули 24 місяці страхового стажу або відпрацювали менше ніж 24 місяці, але після призначення чи попереднього перерахунку пенсії минуло два роки, з 1 квітня автоматично отримають перераховані пенсії.
Водночас звертатися до органів Пенсійного фонду для цього не потрібно. У випадку, якщо станом на 1 березня цього року пенсіонер набув не менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок здійснюється з урахуванням страхового стажу.
"При цьому пенсія може обчислюватись із того заробітку, з урахуванням якого пенсію вже обчислено, або може враховуватись в тому числі заробіток, який людина одержувала, працюючи після призначення або попереднього перерахунку пенсії, якщо це доцільно", — наголосили у ПФУ.
У випадку, якщо після призначення або попереднього перерахунку пенсії станом на 1 березня 2025 року пенсіонер набув менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок здійснюється не раніше як через два роки після призначення або попереднього перерахунку пенсії з урахуванням лише набутого страхового стажу.
У ПФУ додали, що цього року перерахунку з урахуванням страхового стажу підлягало 25669 пенсій. З них розмір пенсійної виплати збільшився у 17046 осіб в середньому на 241 гривню. З урахуванням і стажу, і заробітної плати перераховано 9429 пенсій, з них підвищився розмір по 4202 пенсіям у середньому на 502 гривні.
Нагадаємо, раніше Пенсійний фонд повідомляв, що, якщо український військовий, звільнившись зі служби, хоче оформити пенсію по інвалідності, але частина, де він служив ще не надала довідку про грошове забезпечення, — він зможе донести цей документ згодом.