У Південній Африці виявлено новий варіант коронавірусу

26 ЛИСТОПАДА 2021 09:47

Науковці в Південно-Африканській Республіці (ПАР) виявили новий варіант коронавірусу SARS-CoV-2. У нього зафіксовано «дуже високу кількість мутацій», що дає «привід для занепокоєння», заявив у четвер, 25 листопада, директор Центру епідемічних дій у відповідь та інновацій Туліо де Олівейра. Про це повідомляється на сайті DW, інформує TrueUA.

За словами вчених, новий варіант має щонайменше десять мутацій. Для порівняння: у дельта-варіанту їх лише дві, у бета-варіанту - три.

Черговий варіант збудника коронавірусної інфекції попередньо назвали B.1.1.529. Досі випадки інфікування їм підтверджено у мандрівників із Південної Африки у Ботсвані та Гонконгу, зазначив де Олівейра.

Як зазначив на брифінгу Річард Лесселс із Центру епідемічних дій у відповідь та інновацій, є ознаки того, що B.1.1.529 поширюється швидше, ніж дельта-варіант. Крім того, він може спричиняти велике навантаження на імунну систему людини, зазначив науковець. Поки що експерти констатують, що цей варіант поширюється передусім серед молодих людей.

Міністр охорони здоров'я ПАР Джо Паахла охарактеризував B.1.1.529 як такий, що «викликає серйозні побоювання» і є причиною зростання кількості зафіксованих випадків зараження в країні.

За його словами, кількість інфікованих останніми днями зросла. При цьому попередні кілька місяців було виявлено лише незначну кількість хворих. ПАР, де виявлено загалом приблизно 2,95 мільйона випадків зараження коронавірусом і зареєстровано близько 90 тисяч смертей від COVID-19, найбільш постраждала від пандемії в Африці.

Світ, 26.11.2021 09:47