Фото: Рixabay

У Росії клімат змінюється вдвічі швидше, ніж на решті планети

У всьому світі відбувається істотна зміна клімату, проте у Росії цей процес вдвічі пришвидшений.

Про це пише The Moscow Times  з посиланням на головного метеоролога агентства "Метеоновости" Тетяну Позднякову.

За полярним колом російські метеорологи фіксують небувалу спеку, а на Далекому Сході — рекордні для літа низькі температури.

Так, у полярних північно-західних регіонах Росії в липні спостерігалося потепління, коли температура повітря піднялася на 3-4°С вище середніх показників.

Відомо, що у Нарьян-Марі, адміністративному центрі Ненецького автономного округу в Арктиці, 31 липня температура піднялася до 31,6°C, побивши попередній рекорд 31°C, встановлений у 2010 році.

У Воркуті, ще одному місті за полярним колом і розташованому в російській республіці Комі, температура повітря перевищила 27°C, що є найвищим показником від 1993 року.

Проте зовсім інша ситуація в деяких частинах Далекого Сходу Росії, де температура упала до рекордно низької позначки.

У Середньоколимську, розташованому в республіці Саха, 31 липня температура повітря знизилася до -0,3°C. Навіть у крайніх північних регіонах Росії мінусова температура нетипова для липня.

Росія переживає підвищення температури вдвічі швидше, ніж у світі загалом. Зокрема, потепління відбувається в усі пори року. 

Відомо що, у сибірських і арктичних регіонах Росії таке підвищення температури сприяло таненню вічної мерзлоти, що виділяє потужні парникові гази в атмосферу та завдає значної шкоди.

Нагадаємо, вчені встановили, що липень 2023 року став найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень. Він може бути найтеплішим, який Земля пережила приблизно за 120 тисяч років.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 02.08.2023 17:31