Фото: соцмережі

У Росії зафіксували спалах небезпечної хвороби: цілий район відправили на карантин

Чотирьом жителям російської Туви підтвердили діагноз "сибірська виразка". Усі хворі брали участь у забої коня та обробці його туші для здачі м'яса.

Про це повідомляють російські ЗМІ. Першим госпіталізували 24-річного мешканця Туви з ознаками захворювання на "сибірку". Лікарі оцінювали його стан як тяжкий. 

"Під час спостереження за контактними особами діагноз поставлено ще трьом жителям, які брали участь у розбиранні туші коня в Барун-Хемчикському районі республіки", — йдеться в повідомленні.

У Барун-Хемчикському районі та місті Ак-Довурак із 30 червня ввели карантин. Було введено заборону на проведення ярмарків вихідного дня та інших заходів, пов'язаних з пересуванням та скупченням тварин, а також забій худоби на обіг м'яса всередині та за межами карантинної зони.

Наразі фахівці провели дезінфекцію на пасовищі та у місцях перебування хворих. Усього було опрацьовано 11,5 тис. кв. м.

Чим небезпечна сибірська виразка 

"Сибірка" — гостре інфекційне захворювання, яке спричинює Bacillus anthracis. Перебігає в людей найчастіше з ураженням шкіри й утворенням особливого карбункула, набряку та регіонарного лімфаденіту на тлі гарячки та інтоксикації, рідше з ураженням легеневої, кишкової систем і поширенням процесу. 

Основне джерело інфекції — хворі на сибірку переважно травоїдні тварини (велика і дрібна рогата худоба, коні, віслюки, мули, верблюди, олені, кролі, зайці). При шкірній формі бактерії проникають через дефекти шкіри. У місці проникнення збудника в шкіру розвивається вогнище серозно-геморагічного запалення з некрозом, значним набряком навколишніх тканин і регіонарним лімфаденітом. Утворюється сибірковий карбункул з некрозом в центрі. 

Якщо збудник потрапив із забрудненими харчовими продуктами, таке запалення виникає в кишківнику, однак у цьому разі набряк менший, ніж під час шкірного зараження, відбувається поєднання протективного та летального факторів, що обумовлює тяжкий перебіг з подоланням бар'єру регіонарних лімфовузлів та виникненням бактеріємії.

Так само при легеневому зараженні, коли спори збудника, що знаходяться в дрібних пилинках, потрапляють безпосередньо до бронхів, проходять крізь слизову й макрофагами переносяться до лімфовузлів, де відбувається серозно-геморагічне запалення з некрозом.

Нагадаємо, у Запорізькі області російські загарбники під час риття окопів випадково розкопали скотомогильник. В результаті окупанти підчепили сибірську виразку.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 05.07.2023 16:35