Підтримати проект
У Стокгольмі урочисто відкрили «Золотий міст»
Фото, 27.10.2020 14:51

У столиці Швеції відкрили «Золотий міст» - новий міст для автомобільного трафіку, велосипедистів та пішоходів, який з’єднає Старе місто із південнішим островом Сьодермальм. Про це повідомляє TrueUA з посиланням на «Європейська правда».

Міст отримав назву «Золотого» через свій особливий колір, а побудований зі сталі. Його довжина складає 140 метрів, ширина - 45 метрів, а вага - 3700 тонн.

Конструкції мосту були виготовлені у Китаї компанією CRSBG - однією з найбільших у світі, що спеціалізуються на такому будівництві, та привезені до Стокгольму кораблем навесні 2020 року.

Церемонія відкриття мосту відбулася у неділю, 25 жовтня. Король Карл XVI Густав, принцеса Вікторія та її донька принцеса Естель урочисто перерізали символічну золоту стрічку, а потім пішки першими перетнули міст. Їх супроводжувала група дітей-вихованців місцевих спортивних клубів.

Через епідемію коронавірусу інших глядачів було небагато.

З понеділка 26 жовтня міст частково відкрився для руху, але поки зі значними обмеженнями. Для різних видів транспорту та пішоходів виділені окремі смуги.

Міст є частиною великого інфраструктурного проекту, який передбачає кардинальне оновлення району Слуссен - важливого «транспортного хабу» Стокгольма. Серед іншого, нове планування зменшить інтенсивність руху автотранспорту та підвищить безпеку й зручність для велосипедистів та пішоходів.  

Остаточне завершення будівництва очікується у 2025 році.

Фото, 27.10.2020 14:51