Фото: depositphotos

У ЗСУ звернулись до громадян щодо оновлення даних військовозобов'язаних

Станом на 20 травня у територіальних центрах комплектування спостерігається ажіотаж після набуття чинності закону щодо питань військового обліку. В українців є три способи, щоб оновити свої дані.

Відповідне повідомлення з'явилось на сторінці у Facebook Сухопутних військ Збройних сил України.

Там наголосили, що у звʼязку з оновленням окремих положень законодавства з питань військового обліку та заходів мобілізації спостерігається ажіотаж у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. У Сухопутних військах зазначили, що основним питанням є оновлення військовозобовʼязаними своїх облікових даних. Наразі є три способи для такого оновлення, а саме:

  • через візит до ТЦК та СП;
  • через ЦНАПи;
  • за допомогою застосунку Резерв+.

"Відтак забезпечуються різноманітні можливості для оновлення облікових даних. Просимо використовувати всі переваги створених сервісів. Зокрема, вже зараз за допомогою застосунку Резерв+ дані оновили абсолютна більшість тих громадян, які вирішили актуалізувати інформацію щодо себе", — додали у Сухопутних військах.

Кому та коли потрібно оновити особисті дані

З 18 травня протягом двох місяців оновити облікові дані мають чоловіки віком від 18 до 60 років. У тому числі ті, у кого закінчився термін дії висновку військово-лікарської комісії. Оновити дані можна через територіальний центр комплектування (ТЦК), Центр адмінпослуг або Електронний кабінет військовозобов'язаного. 

Вимога поширюється на:

  • призовників віком 17-25 років із посвідченням про приписку;
  • військовозобов’язаних віком 25-60 років з військовим квитком або тимчасовим посвідченням;
  • жінок-медиків та фармацевтів, які стоять на військовому обліку.

Оновлення даних стосується усіх, незалежно від статусу, який особа мала раніше — придатні, обмежено придатні чи непридатні. Водночас особам, які були зняті з військового обліку, йти до військкоматів непотрібно. Але ця інформація має бути вказана у держреєстрах та військових квитках.

Відомо, що 9 травня президент Володимир Зеленський підписав закони про продовження загальної мобілізації та воєнного стану в Україні на 90 днів. Відповідно обидва терміни продовжено з 14 травня 2024 року до 11 серпня 2024 року. Це вже в одинадцяте раз в Україні ухвалили рішення про продовження воєнного стану з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Нагадаємо, 18 травня в Україні набрав чинності новий закон про мобілізацію. Документом, який Верховна Рада ухвалила 11 квітня, а президент Володимир Зеленський підписав 16 квітня, вносяться певні зміни в роботу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та військовий облік.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими 

Війна, 20.05.2024 20:20