1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
У Трампа зробили нову заяву щодо угоди з Україною про корисні копалини
Керолайн Лівітт. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

У Трампа зробили нову заяву щодо угоди з Україною про корисні копалини

Наразі угода про корисні копалини з Україною для Америки відійшла на другий план. Першочергово стоїть питання припинення вогню.

Про це повідомила речниця Білого дому Керолайн Лівітт під час брифінгу. Зокрема, у посадовиці поцікавилися, на якому зараз етапі перебуває угода щодо рідкісноземельних металів.

"Угода з Україною про корисні копалини "залишається в планах", але США сконцентровані на мирному врегулюванні", — відповіла вона.

Як зауважила Левітт, наразі Сполучені Штати Америки сконцентрувалися на довгостроковій мирній угоді між Україною та Росією. А вже після цього можна буде розглядати й угоду про корисні копалини.

"Зараз у нас режим часткового припинення вогню. Але знову ж таки, президент (Трамп – ред.) відправляє свою висококваліфіковану, розумну та досвідчену команду до Саудівської Аравії цього тижня, щоб продовжити боротьбу за мир у цьому конфлікті. І я ще раз повторюю: ми ніколи не були ближче до миру, ніж сьогодні", — сказала спікерка Білого дому.

Угода про рідкісноземельні метали

На початку лютого міністр фінансів США Скотт Бессент під час візиту до Києва передав документ українській стороні проект угоди щодо природних ресурсів. За інформацією The Telegraph, адміністрація Трампа висунула Україні умови угоди щодо корисних копалин, які зазвичай ставлять країнам-агресорам, що зазнали поразки у війні. Умови цієї угоди значно перевершують репарації, що були накладені на Німеччину та Японію після Другої світової війни. 

Президент Володимир Зеленський відмовився підписувати документ, оскільки угода не мала чітких гарантій безпеки для України зі сторони Сполучених Штатів. При цьому Бессент зазначав, що угода про партнерство між США й Україною стане довгостроковим щитом безпеки для українців.

Деякі експерти прогнозували, що документ можуть підписати на Мюнхенській конференції. Однак цього не сталося.

Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Трамп був засмучений через відсутність подяки за американську допомогу та відмову підписати угоду щодо українських корисних копалин. Сам президент США після відмови Києва підписати угоду у тій редакції, в якій пропонував Білий дім, зробив низку скандальних заяв на адресу Володимира Зеленського.

Своєю чергою, 14 лютого Україна доопрацювала угоду про партнерство з США щодо рідкісноземельних металів, і проект меморандуму передали американській стороні. Зеленський заявляв, що Україна продовжує діалог зі США щодо угоди про рідкісноземельні мінерали, процес обговорення триває.

За інформацією The New York Times, 22 лютого Сполучені Штати Америки запропонували Україні новий проект угоди про корисні копалини, який є ще жорсткішим за попередній. Попередній варіант угоди передбачав, що Україна має погодитися на створення спільного зі США фонду, до якого було б внесено права на розробку надр, а подальші доходи від видобутку та реалізації корисних копалин Київ та Вашингтон ділили б у порівну. Проте в новій версії угоди зазначається, що доходи будуть спрямовані до фонду, у якому Сполучені Штати мають 100-відсоткову фінансову частку, а Україна має робити внески до фонду, доки він не досягне суми у 500 мільярдів доларів.

Нагадаємо, 26 лютого Кабінет міністрів схвалив угоду між Україною і США про створення Інвестиційного фонду відбудови.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама