Фото: Олександр Кубраков

У Туреччині назвали нову дату переговорів щодо зернової угоди

5 травня у Стамбулі заплановані переговори України, РФ та Туреччини. Заступники міністрів оборони обговорюватимуть продовження зернової угоди. 

Про це глава Міноборони Туреччини Хулусі Акара заявив виданню A Haber.

Він переконаний, що сторони готові продовжити термін дії домовленостей.

"5 травня у п'ятницю заступники міністрів оборони Туреччини, України та РФ планують зустрітися у Стамбулі для обговорення зернової угоди. Ми хочемо, щоб ця ініціатива була продовжена без проблем. Тому що вона дуже важлива для країн, які цього потребують, а також для регіонального миру та стабільності. У цьому контексті ми можемо сказати, що сторони готові продовжити термін угоди", — заявив Акар.

Україна не веде прямих перемовин з Росією. Українська сторона обговорює питання з Туреччиною та ООН, а ті ведуть окремі перемовини з РФ.

Зазначимо, що журналісти Reuters повідомили, що переговори щодо зернової угоди, яка дозволяє Україні безпечно експортувати продукцію через коридор у Чорному морі заплановані на середу, 3 травня. Попередньо, участь у них візьмуть усі сторони.

Зернова угода: що відомо

Через тероризм росіян у Чорному морі було заблоковано продаж українського зерна. Внаслідок цього низка країн опинилися на межі голоду, а вартість продовольства у світі значно зросла. У зв'язку з цим у липні 2022 року за посередництва Туреччини Росія та Україна уклали угоди з ООН  про відновлення експорту української агропродукції Чорним морем через порти  "Чорноморськ", "Одеса" та "Південний".  Представники Росії, Туреччини та ООН перевіряють кораблі, що прямують до та з українських портів, у рамках цієї угоди.

Водночас Росія свідомо гальмує процес перевірки суден. Так, 17 квітня у Чорному морі Російська Федерація заблокувала близько 50 суден з українським зерном. Також Чорноморський зерновий коридор вкотре призупинений 26 квітня російською стороною.

У березні поточного року міністр інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що угоду про роботу цього коридора було продовжено на 120 днів, тоді як рашисти заявили, що вони погодили це лише на 60 днів.

Нагадаємо, у Центрі стратегічних комунікацій вважають, що Росія зловживає своїми повноваженнями в межах зернової ініціативи для навмисного гальмування трафіку суден, підтримуючи режим напівблокади. Москва висуває неприйнятні умови (скасування важливих санкцій) для пролонгації зернової ініціативи.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 03.05.2023 10:56