Рятувальники, які прибули до Туреччини після землетрусів з різних країн, тимчасово припинили пошук людей під завалами. Так, міжнародні групи заявили про зіткнення між неназваними угрупованнями.
Як повідомляє ВВС, також надходили повідомлення про мародерство на місцях. Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що використовуватиме надзвичайні повноваження, щоб покарати всіх, хто порушив закон.
Вранці в суботу з'явилися повідомлення про те, що внаслідок зіткнень між невідомими групами в провінції Хатай десятки співробітників Австрійського підрозділу з надання допомоги у разі стихійного лиха змушені шукати притулок у базовому таборі з іншими міжнародними організаціями.
"У Туреччині посилюється агресія між угрупованнями", — заявив підполковник австрійських збройних сил П'єр Кугельвейс перед поновленням австрійської рятувальної операції.
Це підтвердили й у Німеччині. Там повідомили, що "надходить все більше і більше повідомлень про зіткнення між різними угрупованнями, також лунали постріли". Експерти роблять невтішні прогнози: вони очікують погіршення ситуації з безпекою через скорочення запасів продовольства та води.
Німецькі рятувальники заявили, що вони також відновлять роботу, як тільки турецька влада визнає ситуацію безпечною.
Вранці 6 лютого Туреччину сколихнув землетрус магнітудою 7,8. У центрі села Тепехан району Хатай Алтинозю утворився розлом глибиною 30 метрів. Судячи з фото, які з'явилися в мережі, він розділив оливковий сад площею 35 гектарів.
Президент країни Реджеп Таїп Ердоган оголосив тримісячний надзвичайний стан у десяти провінціях, які найбільше постраждали від землетрусу. У країні також оголосили семиденну жалобу у зв'язку з трагедією.
Відомо також, що внаслідок землетрусів у Туреччині геологічний щит зрушився на три метри. Загальна величина розлому склала щонайменше 150 кілометрів. Президент Національного інституту геофізики та вулканології Італії (INGV) Карло Дольоні пояснив, що "це ніби Туреччина зрушила на південний захід". За словами Дольоні, загальна величина розлому склала щонайменше 150 кілометрів, "все сталося за кілька десятків секунд".
Нагадаємо, раніше українське посольство в Туреччині розшукало шістьох українців, які не виходили на зв‘язок після землетрусу. У деяких зруйноване житло.
10 лютого ЗМІ повідомляли, що з-під уламків будівлі в Іскендеруні вдалося врятувати українку Олену Акгьоль разом із її сином Юкселем. Спершу фахівці витягли з-під уламків хлопчика. Згодом у завалах відкрився отвір для порятунку. З нього вдалося врятувати Олену за допомогою ретельної операції. Жінку з сином передали лікарям. Відомо, що стан їхнього здоров’я задовільний.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими