Підтримати проект
У Туреччині проінспектували перше судно з українським зерном
Світ, 03.08.2022 13:58

Група інспекторів піднялася на борт Razoni, першого зерновоза, який покинув українські порти у воєнний час. Після огляду судно покине Босфор і попрямує в ліванський порт Тріполі.

Про це повідомляє TrueUA із посиланням на Reuters.

Два катери з інспекційним персоналом вийшли з невеликого рибальського порту в стамбульському районі Румелі Фенері до корабля, який оточили два катери берегової охорони, а навколо нього облетів вертоліт.

Очікується, що інспекція, проведена в 3 серпня українським, турецьким, російським персоналом і персоналом ООН, що працює в Об'єднаному координаційному центрі (СКЦ) в Стамбулі, завершиться опівдні. 

"Це перше судно, яке йде узгодженим з ООН та Туреччиною "зерновим коридором". Завдяки ЗСУ та портовим службам RAZONI безпечно подолало шлях до Босфору, де пройшло перевірку представникам СКЦ. На прикладі RAZONI остаточно узгоджуються і відпрацьовуються всі необхідні заходи контролю та координації між Україною та партнерами-підписантами – ООН та Туреччиною", – сказав міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Він наголосив, що контроль в українських портах чи територіальних водах залишається виключно за українською стороною.

Разом з тим відбувається прийом заявок на вхід нових суден до українських портів для завантаження агропродукцією. Наразі завантаженими є 17 суден, які очікують дозволу на вихід.

Представник ООН Стефан Дюжаррік заявив, що в середу планується більше рейсів з України, додавши, що експортною угодою охоплено близько 27 суден.

Нагадаємо, 1 серпня перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту.

Світ, 03.08.2022 13:58