У вересні ноутбуки можуть суттєво подорожчати

17 СЕРПНЯ 2017 12:20

Виробники лаптопів не зможуть отримати підвищені прибутки через зростання ринку ПК. Їхній дохід «з’їсть» збільшення вартості компонентів ноутбуків. Зростання цін на вихідні елементи буде таким, що вендори будуть змушені підняти роздрібну ціну на ноутбуки.   

Про це повідомляє TrueUA з посиланням на сайт techtoday.in.ua  

Аналітики DigiTimes очікують у вересні стрибок цін на 10-20%. Він відбудеться переважно через різке збільшення вартості акумуляторів для ноутбуків. Серед основних причин підвищення цін на батареї експерти називають зростання вартості компонентів та вихідних матеріалів для виробництва літій-іонних акумуляторів.  

Високий тиск на ціни також чинить постійне зростання попиту на батареї з боку автоіндустрії. Вона поступово нарощує виробництво електромобілів. А також з боку виробників смартфонів, де зростання попиту спостерігається вже не перший рік поспіль.  

Індустріальні джерела The DigiTimes відзначають, що ціна базових літій-іонних елементів формату 18650 для акумуляторів ноутбуків і без того значно виросла за перше півріччя 2017. З літій-полімерними акумуляторними елементами ситуація ще більш напружена, оскільки ціни на них зовсім недавно вже підстрибнули на 20%.  

Якщо раніше виробники ноутбуків озвучували досить оптимістичні прогнози щодо відновлення ринку протягом 2017 року, то зараз такий оптимізм дещо знизився. Так, наприклад, зовсім недавно президент Compal Electronics Рей Чен зазначив, що ефект від стабілізації цін на ринку оптових поставок дисплейних модулів, що спостерігався в липні-серпні, повністю знищується сплеском попиту на твердотільні накопичувачі (SSD), дефіцит яких автоматично викликав нове зростання цін.  

Виробники батарей ноутбуків зі свого боку намагаються задовольнити пік попиту нарощуванням виробництва. Так, наприклад, тайванська Simplo Technology у своєму фінансовому звіті за перше півріччя 2017 року оголосила про наявність на своїх складах готової продукції на кінець червня на суму близько $305,32 млн. Це практично вдвічі перевищує запаси компанії роком раніше. У Simplo відзначають, що компанія свідомо створила резерв для своїх клієнтів, оскільки на даний час сировина для виробництва акумуляторів знаходиться «в серйозному дефіциті».  

Однією з основних причин нестачі виробничих матеріалів для літієвих батарей джерела The DigiTimes називають жорсткість правил на видобуток кобальту, введених владою Китаю. Із цієї причини ціни на кобальт зростали вже двічі – у четвертому кварталі 2016 року і в лютому нинішнього року.  

Ціни на літій з кінця 2016 року вже встигли зрости на 60%. Проте тут головною причиною, вважають експерти, є великий попит з боку автомобільної індустрії. Згідно з прогнозами, світове виробництво електромобілів складе близько 2 млн штук в 2017 році і досягне 9-20 млн до 2020 року.

 

Технології, 17.08.2017 12:20