Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

У Європі очікується найхолодніша зима за останні два роки, — Bloomberg

Цього року на Європу чекає найхолодніша зима за останні два роки. Це призведе до зростання цін на енергоносії, адже країни вичерпують свої запаси газу швидше, ніж зазвичай.

Як повідомляє Bloomberg, посилаючись на дані Європейського центру середньострокових прогнозів погоди, попри цей факт цієї зими, як і двох попередніх, очікується температура вище сезонної норми.

"Втім, континент залишається вразливим до погодних умов. Холодна зима посилить тиск на і без того високі ціни на газ та електроенергію. Це може збігтися з припиненням газопостачання з Росії до Європи через Україну з 1 січня, коли температура зазвичай падає до найнижчого рівня", — зазначає видання.

Так, морозна погода та слабкий вітер вже призвели до швидшої, ніж зазвичай, витрати газу зі сховищ у листопаді. Своєю чергою ескалація війни між Росією та Україною збільшує енергетичні ризики для Європи.

За словами метеоролога компанії Atmospheric G2 Ендрю Педріні, будь-які тривалі періоди похолодання виникнуть через так зване раптове стратосферне потепління, яке призводить до слабшого полярного вихору. Полярний вихор — це динаміка, яка обмежує холоднішу погоду між полюсами Землі.

"Наразі ми уважно стежимо за листопадовою схемою, оскільки вона виглядає більш узгодженою з тими зимами, під час яких було раптове стратосферне потепління", — додав Педріні. 

За словами метеоролога Метью Дросса, наразі очікуються переважно м’які погодні умови для північної та центральної Європи, а будь-які нижчі температури зосереджені переважно на півдні континенту. Йдеться про Італію та Балканський півострів. У Bloomberg наголосили, що у грудні очікується зниження температури, а попит на опалення в Європі зросте до рівня, що перевищує сезонні норми. Так, у столиці Норвегії Осло очікується, що 8 грудня середня температура впаде до -12°C, що на дев'ять градусів нижче середнього показника за 30 років.

Нагадаємо, на початку жовтня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна не планує продовжувати договір про транзит газу з Росією після завершення терміну його дії. Адже в планах Києва — накласти якомога більше санкцій на країну-агресорку.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 28.11.2024 02:34