Протягом останніх двох днів у Вільнюсі отримала чіткий сигнал щодо членства в НАТО, яке буде можливим після перемоги у війни проти Росії. Тому Україні, які і раніше, важливо максимально нищити агресора, адже це не лише допоможе повернути території, а й відкриє нові зовнішньополітичні можливості.
Про це повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону.
"Все достатньо просто. Є конкретна умова для того, щоб членство України було максимально швидким... це перемога у війні. Достатньо чітка, конкретна умова, єдина умова, реально існуюча", — сказав Подоляк.
Він зазначив, що всі інші умови є "умовними", тому їх уже більше не існує.
"Єдина умова, яка точно зафіксує Україну невід'ємною частиною не просто блоку НАТО, а невід'ємною частиною нової безпекової системи глобального типу — це потрібна перемога над Російською Федерацією. Над ключовою країною, яка цю систему абсолютно точно в цій війні обнулила. І практично сьогодні закладаються основи нової системи", — заявив Подоляк.
Під час саміту Київ отримав потужні оборонні домовленості та погоджену країнами "Великої сімки" Спільну декларацію підтримки України. Вона є важливим кроком до укладення системи двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами щодо гарантій безпеки для нашої держави. Гарантії безпеки від країн-членів НАТО передбачають:
Сам президент Володимир Зеленський, резюмуючи саміт НАТО, заявив, що Україна стане наступним членом Північноатлантичного альянсу після завершення війни з Росією. Він вказав, що отримав від зустрічі "великий позитив й підтримку. Також Зеленський додав, що розуміє умови членства нашої країни в НАТО.
Лідер України також визнав, що на етапі переговорів Україна хотіла змінити рішення, щоби йшлося лише про "безпекові умови" — однак Альянс на це не погодився. Попри це, Володимир Зеленський упевнений, що НАТО не буде затримувати вступ України з мотиву браку реформ.
Нагадаємо, раніше західна преса писала про те, що країни-члени НАТО не хочуть вступати у пряму війну з Росією, тому не поспішають із приєднанням України до Альянсу.
Водночас президент Польщі Анджей Дуда висловив думку, що для його країни вступ України до НАТО буде важливим, оскільки Україна має потужну армію із бойовим досвідом. Дуда запевнив, що у разі прийняття НАТО рішення розпочати в Україні миротворчу місію, Польща, як відповідальний член Альянсу, його підтримає.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими