За відсутності Плану дій до членства в НАТО Україна уникне багато зайвої бюрократії під час вступу до Північноатлантичного альянсу. Прискорена процедура не дасть затягнутися процесу на довгі роки. Відомо, що 11 липня партнери на саміті у Вільнюсі вирішили усунути для України ПДЧ, хоч раніше США та Німеччина були проти.
Про це заявив голова постійної української делегації в Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв в ефірі телемарафону.
"Основна відмінність у тому, що ми залишаємо за дужками зайву бюрократію. Тобто ПДЧ — це такий бюрократичний процес, який може затягтися на роки. Деякі країни виконували ПДЧ десять, а то й дванадцять років. У нас немає стільки часу", — зазначив Чернєв.
Також він заявив, що Україна запропонувала НАТО створити конкретний перелік реформ та індикатори їх виконання, які необхідні для інтеграції держави.
Україну запросять до НАТО: Столтенберг назвав умову
Країни НАТО 11 липня погодилися прийняти Україну до свого складу без Плану дій щодо членства. Північноатлантичний альянс узгодив відповідну декларацію.
Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг заявив на брифінгу, що Україна отримає запрошення до НАТО, коли "погодяться усі союзники й будуть виконані умови".
Лідери країн-членів ухвалили пакет підтримки для України, який передбачає:
Всі положення щодо майбутнього вступу України країни-члени НАТО узгодили у спільному комюніке. У документі союзники описали бачення того, яким має бути шлях нашої держави до членства в Альянсі.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що 12 липня — важливий день роботи української делегації на саміті НАТО у Вільнюсі. За його словами, у пріоритеті — оборона України.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими