Київ та Варшава домовляться про вирішення конфлікту з приводу імпорту українського зерна. Підтримка України з боку Польщі продовжиться.
Про це повідомив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону.
Подоляк пояснив, що відносини між Польщею та Україною є позитивними та прагматичними. За його словами, Варшава прагне захистити свої економічні інтереси, тоді як Київ шукає способи зберегти економічний потенціал, особливо в умовах атак на порти, які регулярно здійснюють окупанти.
Радник керівника ОП зазначив, що економіка завжди пов’язана з конкуренцією, однак розбіжності між Україною та Польщею являють собою тільки ілюзії, які могли б виникнути у російських інтересів.
"Тому важливо розглядати ситуацію раціонально. Я не бачу жодної можливості, за якої Польща не підтримає Україну до кінця цієї війни. Ми сядемо за стіл переговорів, будемо вести діалог і, безсумнівно, досягнемо угоди", — додав він.
Нагадаємо, 20 вересня посла України в Польщі Василя Зварича терміново викликали до Міністерства закордонних справ та вручили йому "рішучий протест" через заяву Володимира Зеленського на Генасамблеї ООН. Президент України заявив під час виступу, що деякі європейські партнери роблять "трилер" із питання зерна.
При цьому заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський визнав, що між Україною та Польщею існує "суперечка". Він також наголосив, що "ці дії не будуть ефективними проти Польщі, оскільки дії польського уряду для захисту інтересів польських фермерів відповідають національному праву, праву ЄС і міжнародному праву".
Водночас в українському МЗС наголосили на некоректності порівняння з Україною, яке зробив президент Польщі під час свого візиту до Нью-Йорка. Зокрема, Анджей Дуда порівняв дії України із ситуацією "потопельника, який хапається за соломинку". При цьому він додав, що його країна хоче максимально допомогти Україні, але має відстоювати інтереси своїх фермерів.
Відомо, що Україна подала до СОТ позов проти Польщі, Словаччини та Угорщини, аби ці країни скасували свої ембарго на імпорт українського зерна. Перед цим Словаччина, Польща та Угорщина в односторонньому порядку запровадили національну заборону на імпорт сільськогосподарських товарів з України.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими