Попри інформацію про готовність України та Росії до встановлення морського перемир'я військові виконують усі завдання штатно. Для того, аби дотримуватися тієї чи іншої угоди, її спершу потрібно відповідним чином оформити.
Про це в ефірі телемарафону заявив речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.
Він зауважив, що поки формалізованого документа, рамки майбутнього припинення вогню в морі, який би містив вимоги, межі, умови домовленості, не існує. Тож наразі казати про дотримання перемир'я — важко.
"Мусимо дочекатися закінчення процесу перемовин і, відповідно, їхнього юридичного оформлення", — додав Плетенчук.
Речник ВМС додав, що частина Чорного моря все ще замінована, в тому числі українською стороною. У такий спосіб Україна намагається захиститися від потенційного вторгнення російських військ.
"Розмінування узбережжя триває постійно. І, звісно, йдеться зараз про шляхи морської комунікації, тобто ті маршрути, якими судно заходить і виходить, це, звісно, якірні стоянки й місця завантаження. Тому це процес перманентний", — наголосив Плетенчук.
Також він наголосив, що розмінування відбувається в бойових умовах і є унікальним досвідом українських військових, проте він є доволі важким. У тому випадку, якщо ситуація безпекова буде кращою, то ця робота буде простішою.
"Для нас це основна вимога перемирʼя припинення обстрілів портової інфраструктури. Тобто, можливість цивільним морякам, цивільному судноплавству здійснювати свою діяльність, не озираючись на можливі удари балістикою", — зауважив речник ВМС.
Нагадаємо, раніше видання Financial Times повідомляло, що за будь-якого сценарію Росія не припинить переозброєння та перекидання військ на північно-східний фланг Північноатлантичного альянсу. Тож припинення вогню в Україні підвищить загрозу безпеці для країн Балтії.