За останній рік життя в більшості країн стало менш мирним, а загальносвітовий рівень «миролюбності» продовжує знижуватися вже четвертий рік поспіль, передає UN.
Опублікований «Глобальний індекс світу» за 2018 рік (Global Peace Index), в якому оцінюється безпека життя в 163 країнах, де проживає 99,7 відсотків населення планети.
Лідером списку вже 10-й рік стає Ісландія. У десятку найбільш мирних країн також увійшли Нова Зеландія, Австрія, Португалія, Данія, Канада, Чехія, Сінгапур, Японія та Ірландія.
Замикають список Сомалі, Ірак, Південний Судан, Афганістан і Сирія - ці країни в 2018 році визнані найнебезпечнішими для життя.
Нинішня доповідь - 12-та за рахунком - складена під егідою австралійського Інституту економіки та миру у співпраці Дослідницького інституту ООН з питань роззброєння.
Розраховуючи індекс безпеки, автори дослідження враховували 23 параметра, розкиданих за трьома тематичними аспектам: рівень соціальної безпеки, залученість у внутрішні і зовнішні конфлікти і ступінь мілітаризації суспільства.
Автори дослідження відзначають, що ніколи раніше загальносвітові показники не були такі низькі. У порівнянні з 2017 роком, в 97 країнах жити стало небезпечніше. Життя стало менше мирним і на регіональному рівні: 23 з 36 європейських країн стали більш небезпечними. Те ж стосується і регіонів Північної Америки, Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Південної Америки, півдня Африки.
Багаторазово збільшилася кількість жертв військових дій: за останні 10 років їх стало на 264% більше. Автори доповіді виявили кореляцію між миролюбністю і зростанням добробуту: в країнах, де протягом останніх 10 років життя стало більш мирним, ВВП на душу населення зростав в 7 разів швидше, ніж в інших.
Росія змістилася з 151 рядки на 154, потрапивши в десятку аутсайдерів списку і замінивши там Україну, що піднялася в цьому році на дві позначки - обидві країни знаходяться в «червоній» групі країн, небезпечних для проживання.
За ними на 132-му місці йде Азербайджан. У «жовту» категорію небезпеки потрапили Вірменія (120), Туркменістан (119), Таджикистан (114), Киргизстан (108), Узбекистан (104), Грузія (102) і Білорусь (101).
В порівняно мирному «зеленому» списку з країн євразійського регіону внесли Казахстан (70), Молдову (64), Литву (36), Естонію (33) і Латвію (31).