Україна, Литва і Грузія домовилися про співробітництво у сфері кібербезпеки

09 ГРУДНЯ 2021 09:19

Учора, 8 грудня, під час зустрічі Міністр оборони України Олексій Резніков та Міністр національної оборони Литовської Республіки Арвідас Анушаускас принагідно підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством оборони України, Міністерством оборони Грузії та Міністерством національної оборони Литовської Республіки щодо Групи з аналізу кіберзагроз при Регіональному центрі кіберзахисту. Грузинською стороною меморандум буде підписано згодом.

«Цей крок суттєво посилить фахову взаємодію між нашими країнами. Підписанням Меморандуму підтверджуються наміри Литви, Грузії та України щодо співробітництва з кібербезпеки та підкреслюється готовність країн брати участь у діяльності Регіонального центру та розвивати багатонаціональний потенціал у питаннях аналізу кіберзагроз. Всі домовленості, яких ми сьогодні досягли, безумовно сприятимуть зміцненню нашої обороноздатності, підвищенню оперативних та бойових спроможностей Збройних Сил України для гарантування миру і добробуту українців, литовців, грузинів та всієї Європи в цілому», – наголосив Міністр оборони України Олексій Резніков.

Метою Меморандуму є створення Групи з аналізу кіберзагроз та визначення передумов її функціонування, фінансування, комплектування, оснащення та розгортання інфраструктури.

Завдання Групи полягає в розвитку багатонаціональних спроможностей щодо аналізу кіберзагроз шляхом розробки стандартних практик обміну інформацією на оперативному та тактичному рівнях щодо кіберзагроз, вразливостей безпеки, обробки інцидентів та цифрової експертизи.

«До речі, Меморандум відкритий й для приєднання будь-яких інших суб’єктів НАТО/ЄС або держав — учасниць Програми НАТО „Партнерство заради миру“ та Програми ЄС „Східне партнерство“. Тому всі бажаючі партнери також можуть долучитися до ініціативи. І на завершення хочу ще раз подякувати пану Арвідасу Анушаускасу за плідні переговори», — додав Олексій Резніков.

Нагадаємо, Декларація про наміри щодо співробітництва з кібербезпеки між Міністерством національної оборони Литовської Республіки та Міністерством оборони Грузії підписана 8 березня 2019 року, а Декларація про наміри між Міністерством національної оборони Литовської Республіки та Міністерством оборони України щодо співробітництва з кібербезпеки підписана 27 листопада 2019 року, які підтвердили наміри взаємовигідного співробітництва при Регіональному центрі з кібербезпеки у м. Каунас.

Суспільство, 09.12.2021 09:19