Влада Греції передала Україні 20 броньованих машин БМП-1. Також ЗСУ отримали від грецької сторони боєприпаси.
Про це повідомив міністр оборони Греції Ніколаос Панайотопулос на конференції контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн".
Він заявив, що його держава надала Україні боєприпаси та 20 бойових броньованих машин БМП-1 та боєприпаси. Які самі боєприпаси отримали ЗСУ очільник оборонного відомства Греції не уточнив.
При цьому він вказав, що Афіни продовжать підтримувати боротьбу українського народу за суверенітет та територіальну цілісність України.
Перша радянська серійна бойова броньована гусенична машина, здатна плавати та призначена для транспортування особового складу мотострілецьких підрозділів на поле бою, підвищення його мобільності, озброєності та захищеності на полі бою, а також для сумісних дій з танками у бою. Родоначальниця такого класу бойових машин, як бойові машини піхоти; перша у світі серійна бойова машина піхоти.
БМП-1 розрахована на перевезення і підтримку одного мотострілецького відділення. Бойова обслуга машини — 11 осіб: три члени екіпажу (механік-водій, навідник-оператор і командир відділення/бойової машини) та вісім осіб десанту.
Корпус і башта БМП-1 зварені з катаних сталевих броньових листів товщиною від 5 до 19 мм, а лоб башти має товщину 23 мм.
Як основне озброєння БМП-1 використовує 73-мм гладкоствольну гармату 2А28 "Грім" з боєкомплектом 40 пострілів (16 кумулятивних, 24 осколкових). З гарматою спарений 7,62-мм кулемет ККТ (Кулемет Калашнікова танковий; модифікація єдиного кулемета Калашнікова для бронетехніки), який має у боєкомплекті 2000 набоїв 7,62×54R. Окрім того, для боротьби з танками й іншою броньованою технікою, а також з гелікоптерами, що низько летять, БМП-1 має ПУ ПТКР (пускову установку протитанкових керованих ракет) 9М14М "Крихітка" з чотирма пострілами до неї.
Місце механіка-водія оснащене оптичними приладами спостереження і апаратом А-3 танкового переговорного пристрою (ТПП). Розташоване позаду від нього місце командира відділення обладнане приладами спостереження ТНП-165А і ТНПО-170А, а також апаратом А-1 ТПП і бортовою радіостанцією Р-123М. Навідник-оператор має апарат А-2 ТПП для внутрішнього зв'язку.
Робочі місця піхотинців у десантному відділенні та кормові двері для спішування обладнані приладами ТНПО-170А для спостереження за місцевістю. Для внутрішнього зв'язку десантники користуються апаратами А-3 й А-4 ТПП.
Нагадаємо, у Бельгії 14 лютого відбулась дев’ята зустріч у форматі "Рамштайн". Міжнародні партнери України домовилися передати ЗСУ низку озброєння. Зокрема, Італія і Франція оголосили про надання Україні засобів ППО, Франція разом з Австралією буде розгортати виробництво боєприпасів калібру 155 мм, Норвегія загалом виділила 75 млрд євро на різні форми підтримки України.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими